LAJMET E FUNDIT

Vlorë/ Roja i lokalit kapet me 1.4 kg drogë, arrestohet

Në i ri, roje i një lokali në Vlorë është arrestuar për “prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”. Erklejd Gjinaj, 28 vjeç, banues në Librazhd, është vënë në pranga. Policia ka bërë arrestimin e tij pasi gjatë ditës së djeshme, gjatë kontrollit të ushtruar në një lokal në fshatin Borsh, …

Read More »

Lubonja: Flini të qetë, tani nuk ndryshon sistemi shkërdhatokratik

Analisti Fatos Lubonja thotë se aksioni opozitar i Lulzim Bashës nuk ia arriti qëllimit. Sipas tij nën presion ai ra në bataren e potitikës së vjetër në Shqipëri. “Marrëveshja Rama–Basha dhe mënyra se si u arrit ajo, u dhanë fund këtyre dilemave. PD-ja dhe lidershipi i saj treguan me këtë …

Read More »

Veliaj: Bashkia ofron kredi dhe grante për të rinjtë që duan të investojnë

Mbështetja e të rinjve, biznesit vendas, turizmit, por edhe agroindustrisë, si mundësi reale për zhvillimin e zonave rurale dhe ekonomisë së kryeqytetit, janë disa nga prioritetet e Bashkisë së Tiranës. Në takimin e zhvilluar pasditen e djeshme në Petrelë, kryebashkiaku Erion Veliaj theksoi nevojën për mbështetjen e bizneseve apo sipërmarrësve …

Read More »

“Hidhet gaz lotsjellës tek ALUIZNI në Durrës”. Ja denoncimi

Policia e Durrësit ka reaguar lidhur me denoncimin e Sali Berishës, se në ambientet e ALUIZNI-t në Durrës është hedhur gaz lotsjellës. Nëpërmjet një deklarate të shpërndarë për mediat, policia sqaron se kanë nisur hetimet, pasi persona brenda këtij institucioni kanë ndjerë një aromë mbytëse. Më herët, Berisha denoncoi Lefter …

Read More »

Policia italiane kap trafikantin shqiptar me 3 milion euro kokainë

Një sasi prej 32 kg kokainë është sekuestruar nga karabinierët në Itali dhe dy persona janë arrestuar, një 31-vjeçar shqiptar e një rumune, 30 vjeçe. Ata janë ndaluar në lindje të Milanos teksa lëviznin me një makinë tip “BMW X5” me targa gjermane, raportojnë sot mediat lokale. Makina është ndaluar …

Read More »

Incidenti në Shkopet, reagon policia: Nuk ka të plagosur

Asnjë person nuk është lënduar nga incidenti i ndodhur paraditen e sotme në Shkopet, njofton policia. Ndryshe nga raportimet në media, burime zyrtare nga policia njoftojnë se nuk ka pasur përplasje mes autobusit dhe makinës, por vetëm sa janë “fërkuar”. “S’ka pasur asnjë të dëmtuar dhe dëmtimi i mjetit ka …

Read More »

Pas 9 muaj shtatëzanie, vajza shokohet nga ajo ç’ka lind.

Një vajzë 24-vjeçare nga Zelanda e Re, ka zbuluar një kist gjigand, ndërkohë që të gjithë përfshirë dhe atë vetë kujtonin se ishte 9 muajshe shtatzënë. Keahnee Tioke, nga Opotiki ka shpjeguar për një gazetë të famshme dhimbjet e forta që përjetonte gjatë mestruacioneve. “Më dukej sikur dikush më godiste …

Read More »
error: Mos kopjo, por shperndaje ;)