Forcat ajrore britanike kanë takuar një aeroplan privat rumun, të cilin e kanë përcjellë dhe në mënyrë të sigurt e kanë detyruar që të aterrojë në aeroportin në Birmingem.

Qendra e kontrollit në Birmingem ka bërë të ditur se aeroplanët britanikë të martën në mëngjes takuan një aeroplan të vogël Saab 340 me tre anëtarë të ekuipazhit, kur kishte hyrë në hapësirën ajrore të Britanisë së Madhe, pasi që kishte vështirësi në komunikim, transmeton AP. /kp/

The post Aeroplanët britanikë detyrojnë aterrimin e një aeroplani privat rumun appeared first on Telegrafi.

5 COMMENTS