Basha sulmon reformën në drejtësi nga Durrësi: po mbron Gjushin!

Në një takim në Durrës, kreu demokrat Basha sulmoi ashpër reformën në drejtësi duke e trajtuar atë si një aferë politike “Reforma në Drejtësi është shkatërruar pikërisht për...

Albin Kurti: Haradinaj, argat i Thaçit që mbahet për karrige

Për kryevetëvendosësin Albin Kurti, kryeministri Ramush Haradinaj, është një argat i presidentit Hashim Thaçi. Sipas tij këtë e dëshmon ndryshimi i qëndrimit nga Haradinaj në lidhje me Demarkacionin...

Arkeologë shqiptarë bëjnë zbulimin e bujshëm! Gjendet qyteti i panjohur 2 000-vjeçar

Ndonjëherë, gurët janë më shumë se sa thjesht copëza të shkërmoqura toke. Ndonjëherë ata japin detaje mbi të kaluarën apo të ardhmen e planetit tonë. ”Arkeologët e antikitetit të Qendrës...

Njeriu i Haradinajt për dialogun Prishtinë – Beograd: tre kërkesat që pritet t’ja parashtrojmë...

Avni Arifi, shefi i dialogut teknik me Serbinë nga qeveria e Kosovës, tha se patjetër që do të bisedohet me Beogradin në lidhje me kompensimin e dëmeve...

Koalicion PS-PD për integrimin e Shqipërisë?! Flet më në fund Sali Berisha

Shumë herë në javët e fundit është artikuluar nga ambasadorët dhe ndërkombëtarët evropianë që maxhoranca dhe opozita duhet të bashkëpunojnë ngushtë për hir të negociatave, një mesazh i cili...

Krimineli i njohur shqiptar bëhet shkas për ‘luftë’ në politikën belge

“ Njeri i keq ky Safeti… I nisur nga Shkodra bashkë me vëllezërit dhe kushërinjtë e tij, donte të kontrollonte tregun e drogës dhe prostitucionit në Bruksel dhe për...

Akuza tronditëse të Berishës: Rama ka çuar një listë tek Vettingu! Po hiqen të...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të forta drejtuar Edi Ramës, duke deklaruar se procesi i Vettingut po largon nga sistemi i drejtësisë gjyqtarët e prokurorët me origjinë nga...

Përplaset ashpër kreu i PD me policin: Mbajë mend çdo të të punoj

Një ditë më parë, u raportua se kreu i PD-së në Gramsh, Elmas Haruni ishte shoqëruar në Polici, pasi ka kundërshtuar policinë. Sot, Report tv ka publikuar videon e përplasjes...

Qeveria: punë ka, por duhet dhe të diplomohesh

U ndanë diplomat për 600 studentë të përfshirë në Programin Kombëtar të Praktikave të Punës në administratën publike, ku 200 prej tyre siguruan kontratë për një vit...

Deklarimet e presidentes kroate në Tiranë zemërojnë Vuçicin: nuk na tremb me “vëllezërit shqiptarë”

Presidenti Vuçiç nuk është ndjerë aspak mirë nga deklarimet e homologes kroate në Tiranë, Kolinda Grabar-Kitaroviç, e cila shpalli shqiptarët si “vëllezër”. Një qëndrim të tillë, Vuçiç...

Stay connected

950AbonentëAbonohu

Nga Gurakuç KUÇI: Nano, Zhapo, Vreto, Noli, (kuazi) grekomania, serbofilia dhe resentimenti anti-kosovar

“Shqiptarët e Shqipërisë, të cilët përfytyrohen nga lumi Drin e të poshtë, duhet të nxiten e të vihen kundër Kosovës, ose së paku...

Nga Michael H FUCHS*: Samiti Trump-Putin, rrëshqitje drejt një bote më të errët

“I inkurajuar nga rizgjedhja, presidenti amerikan, Donald Trump zbriti në Rusi për takimin e parë të grupit të sapoformuar të treshes (G3) me...

Nga Bled KOMINI: Mbi racizmin skandaloz për “gjelat e zinj”

Sistemi ndërkombëtar në të cilin po jetojmë, ka ngritur disa vlera universale të cilat për fat të mirë respektohen prej pjesës më të...

Nga Bujar M. HOXHA: Kontraste gjendjesh njerëzore në Stamboll dhe Paris, nga epopeja e...

Mbrëmje… Qyteti gëlon nga njerëzia… Stambolli përkujton të rënët e 15 korrikut… Parisi feston fitimin e Kupës së Botës në futboll… Dy qendra qytetërimesh përjetojnë dy gjendje...

Nga Ermir HOXHA: Mbi lidhjen Parti – Popull, sot e në çdo kohë

I përshkruar nga filli idelogjik, dukej se dikotomia Parti – Popull e kohës së komunizmit ngjante dhe si një qasje dogmatike naive, por...

TE FUNDIT

“Beteja për Teatrin, prova e madhe nëse në Shqipëri do të ketë shtet...

Lideri demokrat Lulzim Basha tha se Vangjush Dako e ka vene Bashkinë e Durrësit në funksion të bandave, duke u dhënë atyre miliona euro...

Pas skandaleve e tatuazheve , Sokol Balla prezanton “diamantet” e tij

Sokol Balla është një prej prezantuesve më të suksesshëm dhe me një karrierë të gjatë në median shqiptare. Të shumta janë intervistat e të...

Gjirokastra në alarm, mjekët paralajmërojnë: Ruajuni nga merimanga e zezë

Banorët në qarkun e Gjirokastrës duhet të kenë kujdes nga merimanga e zezë. Edhe pse ende nuk ka asnjë rast të evidentuar, mjekët e spitalit...

Mos dilni nga shtëpia! Ja sa do shkojnë temperaturat 10 ditët e fundit të...

10-ditëshi i fundit i korrikut do të jetë kryesisht i kthjellët në bregdet dhe pjesën më të madhe të zonave të ulëta, por vranësira...

3 faktorët që rrezikojnë mëlqinë e dhjamosur

Para vitit 1980, steatoza hepatike u gjet e pranishme dhe u konfirmua përmes biopsisë hepatike në të sëmurët obezë. Tashmë pranohet gjerësisht e pa asnjë...
error: Mos kopjo, por shperndaje ;)