9 vite burgu italianit, vrau shqiptarin. Ja historia e karrocierit

Është dënuar me 9 vjet e 4 muaj burg 33-vjeçari Mirco Franzoni, i cili, plot katër vjet më parë, më 14 dhjetor 2013, vrau me armë zjarri shqiptarin Eduard...

Elbasan/ Nis rehabilitimi i shtratit të përroit në Labinot Fushë (Foto)

BAshkia Elbasan ka nisur diten e sotme rehabilitimin e shtratit të përroit në Labinot Fushë, i cili shpesh herë është bërë shkak për përmbytje. Problemi i këtij përroi janë inertet...

A po hetohet Tahiri në Itali? Provat që vënë në dyshim dëshminë e pafajësisë

Emri i Saimir Tahirit për herë të parë doli nga dosja e Habilajve e Prokurorisë së Katanias. Për të vërtetuar që përdorimi i emrit të tij ishte rastësor dhe...

Kandidati për Kryeprokuror që ka fituar 10 mijë $ në bixhoz

Një ditë pasi prezantuan platformën e tyre në një seancë dëgjimore në Komisionin e Ligjeve, është zbardhur edhe pasuria e 7 kandidatëve për postin e kryeprokurorit të përgjithshëm të...

Gjendet një letër e çuditshme në urban

Një letër e pazakontë është gjetur në autobusin e një linje urbane në Tiranë. Bëhet fjalë për një thirrje drejtuar pasagjerëve për t’u ngritur kundër fatorinove që sipas saj vjedhin dhe dhunojnë qytetarët. Letra...

Ngjarje e rëndë në Kuçovë, 49 vjeçari përdhunon një vajzë 13-vjeçare

Një 49 vjeçar nga Kuçova ka tentuar të trafikojë një 19 vjeçare me qëllim shfrytëzimin për prostitucion, ndërsa dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me dhunë me një 13...

Vrasësi i gjyqtares/ Kërkohet burg përjetë për Fadil Kasemin

Prokuroria e Krimeve të rënda ka përfunduar hetimet për Fadil Kasemin, ish-bashkëshortin e gjyqtares Fildise Hafizi, të cilën ai e ekzekutoi në makinën e saj.  Sot, Prokuroria ka kërkuar...

Aksident me vdekje në aksin Cërrik-Gramsh, i riu përplas me makinë bashkëfshataren e tij

Një grua 65-vjeçare nga fshati Shtëpanjë i Cerrikut ka humbur jetën sot e goditur me makinë nga një 23-vjeçar, bashkëfshatar i saj. Aksidenti ka ndodhur në aksin rrugor Cërrik-Gramsh, në fshatin Shtëpanjë. Autori...

Librazhd, rrezikon të dëmtohet rëndë Ura e Golikut

Një vepër arti dhe historike si Ura e Golikut, është dëmtuar nga njerëzit që besojnë në legjenda që në këmbët e saj ka thesare. Gërmimet kanë bërë që themelet...

U akuzua se kishte përdhunuar një adoleshente, vetëvritet politikani i njohur

Pas akuzave se kishte përdhunuar një vajzë adoleshente, Dan Johnson, një politikan i njohur amerikan, ka kryer vetëvrasje. 57 vjeçari i cili kishte mohuar akuzat, duket se ka qëlluar veten...

Stay connected

880AbonentëAbonohu

Nga Hamid DABASHI*: Jerusalemi nuk do të jetë kurrë kryeqytet i një kolonie të...

Nëse dëshiron të kuptosh psikopatologjinë në rrënjë të psikozës sioniste, duhet të shkosh në zemër të iluzionit të tyre, si një analist që...

Koment – Debati mbi ndryshimin e kufijve

Autor: Erdal Simsek – Lektor i historisë në Fakultetin e Shkencave Humane dhe Sociale të Universitetit “Yildirim Beyazit”, Ankara Me përjashtim të disa vendeve si...

Jerusalemi nën synimin e politikave globale dhe rajonale

Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin Një nga arsyet e vetme të moszgjidhjes së problemit të Jerusalemit në veçanti dhe Palestinës në përgjithësi, që është...

Koment – Tribunali i Hagës dhe trashëgimia që la prapa

Autor: Dr. Erhan TÜRBEDAR Gjykata Penale Ndërkombëtare për ish-Jugosllavinë (ICTY), e cila e filloi veprimtarinë e saj në vitin 1993, do të mbyllet zyrtarisht në...

Replikë me kolegët që përligjin kryeprokurorin e Ramës

Duke qenë njëri prej atyre që i është dukur skandaloz guximi i çartur i kësaj mazhorance për të zgjedhur një prokuror vetëm me votat...

TE FUNDIT

Këto përparësi i sjell gjumi i pasdites

Disa hulumtime kanë treguar se gjumi i pasdites është i mirë për shëndetin e organizmit. Dyzet minuta gjumë në orët e pasdites mjaftojnë për të...

Vetëvendosësi i Tiranës, sugjerim për Visar Ymerin: nuk është e nevojshme të dorëhiqesh

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, respektivisht aktivisti i kësaj dege, Arbër Zaimi, kanë kërkuar nga kryevetëvendosësi Visar Ymeri, që të jap përgjegjësi...

Policët arrestojnë policët në Gjirokastër, mbyllën sytë për kalimet në kufi

Policia ka prangosur dy efektivë në policinë kufitarë në Kakavijë. Mësohet se ata ndihmonin persona që të kalonin kufirin ilegalisht dhe në kundërshtim me rregulloren. Njoftohet...

PROFIL: Cilësohet “profesor” nga Rama, si u shndërrua Edmond Spaho në “skifterin” e PD-së

Nga Ermir Hoxha “Ti profesor je nga ata që e di sa bëjnë 7 herë 7”, ju drejtua Edi Rama demokratit Edmond Spaho...

Del medikamenti i ri dobësues për obezët, por cilat janë përfitimet dhe risqet

Tashmë, nëpër farmaci është i disponueshëm një bar i ri për obezitetin, Mysimba, kombinimi: bupropion/naltrekson. FDA-ja e ka aprovuar në 2014-n, ndërsa EMA e...
error: Mos kopjo, por shperndaje ;)