aleancakuqezi

Pas zhgënjimit nga Basha, Kreshnik Spahiu u largua nga politika, ndërsa Aleanca Kuq e Zi, ka ndryshuar qëndrimet e saj politike.

Kryesia e kësaj partie ka vendosur që në zgjedhjet e 25 qershorit të mbështesë LSI-në.

Vendimi është marrë nga Kryesia e Aleancës Kuq e Zi, e cila unanimisht ka vendosur që të votojë numrin 1. ”Të mbështesim dhe votojmë LSI-në, numrin 1”, – është porosia e Kryesisë për mijëra mbështetës.

Mësohet se edhe LSI është në dijeni të mbështetjes së Aleancës Kuq e ZI.

Edhe pse mbështeti Lulzim Bashën në çadër, ky i fundit e la jashtë koalicionit Aleancën Kuq e Zi, duke “detyruar” kreun e saj Spahiu të hiqte dorë nga politika.

7 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] Read More here to that Topic: epavarura.com/aleanca-kuq-e-zi-ndryshon-drejtim-mbeshtet-lsi-ne-te-votojme-numrin-1/ […]

  2. … [Trackback]

    […] There you can find 67673 more Info to that Topic: epavarura.com/aleanca-kuq-e-zi-ndryshon-drejtim-mbeshtet-lsi-ne-te-votojme-numrin-1/ […]

Comments are closed.