Ketu ne Milano mu te Piazza Duomo ku vijne nga gjithe bota me pa Katedralen e famshme, qeka me keq se ne Stamboll! E kane qelb fare Milanon kta italjonte, mbush me shitsa ambulante te te gjitha ngjyrave dhe racave, shesin ku te mundnin dhe pa kase fiskale mu ne sy te policise dhe ushtrise (nga ata me automatike)… Kshu eshte kur zgjedhin kryetare bashkie gjumashe keta zhulcat e Milanos dhe jo si ne Tirone ku Lali Eri nga Terpani i kishte mor cefesht per leckash dhe i kishte kalb mrene ne burg, kurse gjojnat qe shisnin do i gezonin si placke lufte policat e bashkise!!! Italjone zhulca!
Gjths une i raportova te Komisari Dixhital Renzit te Rames qe ti kerkoje Lali Erit ndihme… se ky Lali jone jo vetem qe do i hiqte kta qe shesin rrugeve por do e mesonte Renzin se si te hapte ne QKR nje biznes te vetin me nje person anonim ne krye qe do vendoste kioska private me logo bashkie ne gjithe Milanon dhe gjithe parkingjet e Milanos do i merrte me koncension biznesi i vet privat… Mesoni o italjona zhulca nga Lali Eri se ai ja di, se e ka msu qe i vogel kur shiste fiq
Protesta vazhdon neser ne France

5 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] Read More here on that Topic: epavarura.com/altin-goxhaj-italjona-mesoni-nga-lali-eri-qe-shiste-fiq-nuk-lejohet-te-shesesh-rrugeve-foto/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Find More Information here to that Topic: epavarura.com/altin-goxhaj-italjona-mesoni-nga-lali-eri-qe-shiste-fiq-nuk-lejohet-te-shesesh-rrugeve-foto/ […]

  3. … [Trackback]

    […] Find More to that Topic: epavarura.com/altin-goxhaj-italjona-mesoni-nga-lali-eri-qe-shiste-fiq-nuk-lejohet-te-shesesh-rrugeve-foto/ […]

Comments are closed.