Loading...
Home / OPINION/ANALIZË

OPINION/ANALIZË

Et ullamcorper sollicitudin elit odio consequat mauris, wisi velit tortor semper vel feugiat dui, ultricies lacus. Congue mattis luctus, quam orci mi semper

Deputeti kroat që kundërshton Amerikën ka një porosi për politikanët kosovarë

Autori i dy librave “Si është krijuar paraja” dhe “Mekanika e Parasë”, Ivan Pernar, është njëri prej politikanëve më interesantë në skenën politike kroate. Si deputet në Kuvendin e Republikës së Kroacisë, ai njihet për qëndrimet e tij kontroverse, qoftë për sa i përket politikës së brendshme, po aq edhe …

Read More »

Humbja e George Soros në zgjedhjet amerikane tregon se establishmenti e ka ‘humbur fillin’

NGA ALLISTER HEATH George Soros, miliarderi amerikan, është një nga figurat më me ndikim i së majtës amerikane. Ai është një donator i madh i krahut të majtë dhe ka mbështetur Barack Obaman dhe Hillary Clinton. Duke i qëndruar besnik parimeve të tij, ai mendoi se zgjedhja e Donald Trump …

Read More »

Burgosja e muslimanëve nga qeveria Rama kthehet ne bumerang për Shqipërinë/ Tahiri letër “La Repubblica”: Nuk ka terrorizëm në Shqipëri

Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri ka reaguar pas një artikulli të së përditshmes italiane “La Repubblica” të Barit me titull “Terrorizmi, flamujt e ISIS-it në fshatrat e Shqipërisë. Fuçi baruti për Puljan”. Përmes një letre drejtuar pikërisht Drejtorit përgjegjës Ezio Mauro, ministri kërkon “përgënjeshtrim dhe që artikuj të …

Read More »

VRASJET DHE KAOSI NË ADMINISTRATËN OBAMA

VEDAT XHYMSHITI Duke i hedhur një sy në trashëgiminë që po e lë pas Presidenti Barack Obama, Micah Zenko nga Këshilli për marëdhënie të Jashtme ka shtuar të dhënat e departamentit të mbrojtjes nga sulmet ajrore dhe bëri një zbulim befasues: vetëm në vitin 2016, administrata Obama ka hedhur të …

Read More »

Perëndimi asnjëherë nuk i ka falur turqit për çlirimin e Stambollit

Zëdhënësi i presidentit turk, Ibrahim Kalin, duke folur në konferencën në Ankara në organizim të Drejtorisë së Çështjeve Fetare të Turqisë me temë “Dje, sot dhe nesër në marrëdhëniet mes Islamit dhe Perëndimit”, u shpreh se Perëndimi asnjëherë nuk ka falur turqit për çlirimin e Stambollit”, raporton Anadolu Agency (AA). …

Read More »

Artur Zheji paralajmëron Henri Çilin: Kam “kutinë” e sekreteve të tua

Shkrimi i gjatë i botuesit të mediave “Mapo” Henri Çilit, ku tregonte arsyet e largimit nga puna të Artur Zhejit dhe Alfred Lelës, ndërsa akuzonte edhe analistin Bushati, i është përgjigjur sot edhe vetë Zheji nëpërmjet një shkrimi në portalin e tij 360grade.al. Zheji reagon fort pas fjalëve të çilit …

Read More »

Donald Trump u dha mediave amerikane një mësim të merituar

Nga Sean Hannity Presidenti i zgjedhur Donald Trump iu kundërvu shtypit, duke filluar nga të ashtuquajturit ‘gazetarët’ e BuzzFeed-it deri tek ata të CNN-it, që e ekspozuan veten si hakera pasi publikuan akuza ta pakonfirmuara dhe plotësisht të pabaza se Trump ka qenë i shantazhuar nga Rusia. Në konferencën e …

Read More »

Henri Çili e quajti sahanlëpirës dhe dështak, reagon Andi Bushati: Unë nuk përçmoj fshatarin që ndryshoi edhe emrin, por modelin e tij…

Andi Bushati ka reaguar me një status të shkurtër, pas një replike të Henri Çilit në drejtim të tij. “Të përçmosh Henri Çilin si model, nuk do të thotë të përçmosh fshatarin që ishte i aftë të ndryshonte dhe emrin për të pasur sukses dhe pasuri në qytet, ashtu sikurse …

Read More »

Mbërritja në Bagdad e Jëlldërëmit a i hap rrugën përfshirjes së Turqisë në aksin siriano-iranian?

A po bëhet e pashmangshme mbyllja e bazës Inxhirlik ndaj aviacionit amerikan nga ana e Turqisë? A është e mjaftueshme që zëdhënësi i saj të pranojë gabimin e politikave në Siri që nga dita e parë? Abdul Bari Atuan Të shtunën, kryeministri turk z. Binali Jëlldërëm mbërriti në Bagdad në …

Read More »

Ilir Meta si shërbëtor i SOROS

Kreu i LSI Ilir Meta po përdor mediat dhe njerëzit pranë tij për tu shpallur si njeriu pro Trump dhe anti-sorosiani i vetëm i politikës në Shqiëpri. Meta justifikohet me faktin se nuk e ka takuar kurrë George Soros, njeriun që Trump e ka shpallur “armikun” e tij. A është …

Read More »
error: Mos kopjo, por shperndaje ;)