Arrestohet lezhjani i dënuar me 8 vite burg në Itali

6

Policia-shqiptare_0

Policia e Lezhës ka bërë të mundur arrestimin e një personi të shpallur në kërkim.
Bëhet fjalë për Ndue ( Vitor ) Perjaku , 48 vjeç , banues në Lezhë, i cili ishte dënuar me burg nga gjykata.

Ka qenë Gjykata e Trevizos në Itali , cila e ka dënuar me 8 vite burg për veprat penale ” Pjesëmarrje në organizata kriminale” dhe “Favorizim dhe shfrytëzim prostitucioni”.

Loading...