Ne të gjithë kemi tendencë të fajësojmë mënyrën e jetesës tepër të ngarkuar si shkaktar të lodhjes, transmeton portali arbresh.info.

Shumicën e kohës kemi të drejtë. Por nëse kjo gjë po ndodh tërë kohën, atëherë është koha të ndryshoni ca gjëra në jetën tuaj: Flini më shumë, zvogëlojini agjendën, hani më shumë ushqime të shëndetshme, pini më shumë lëngje, merrni multivitamina dhe hiqeni kafeinën e alkoolin.

Por duhet të dini që rraskapitja e vazhdueshme mund të jetë shenjë e ndonjë gjendjeje serioze mjekësore që ka nevojë të trajtohet.

Më poshtë keni gjashtë probleme të zakonshme për të cilat duhet të dini.

The post Arsyet pse ndiheni të lodhur tërë kohën appeared first on Shëndeti.

5 COMMENTS