Home / admin

admin

1000 civilë të vrarë në tre muaj: gjenocidi i koalicionit amerikan ndaj sirianëve

Vëzhguesit të Drejtave të Njeriut në Siri kanë deklaruar se nga pesë qershori e deri më tani, janë vrarë 1064 civilë sirianë në provincën Raka nga bombardimet e koalicionit amerikan. Agjencia e lajmeve IRNA njoftoi se grupi i quajtur Vëzhguesit e të Drejtave të Njeriut në Siri i varur nga …

Read More »

Ekspertiza: Trinjakët u asfiksuan, trupat u gjetën të karbonizuar

Ekspertiza mjeko-ligjore ka zbuluar shkakun e vdekjes së trinjakëve të mitur që u dogjën të gjallë gjatë pasdites së djeshme në shtëpinë e tyre në fshatin Romanat. Sipas ekspertizës, trinjakët kanë humbur jetën si pasojë e asfiksimit dhe më pas ata ishin djegur deri në karbonizim. Ngjarja e rëndë ndodhi …

Read More »

Trafik droge nga Lezha në Kosovë/ Arrestohet lezhjani dhe dy kosovarë (Video)

Vijojnë kontrollet në kuadër të Planit Operacional Kombëtar për evidentimin dhe goditjen e rasteve të prodhimit, shitjes dhe trafikimit të lëndëve narkotike, si dhe për sekuestrimin e pasurive të përfituara nga aktiviteti kriminal. Finalizohet operacioni policor antidrogë i koduar “Deltar”. Sekuestrohen 25 Kg 230 gr lëndë narkotike e dyshuar Mariuanë …

Read More »

Rohani kundër Trump: Retorika e tij “injorante”

Presidenti iranian Hassan Rouhani shfrytëzoi fjalimin e tij në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së për t’ju kundërpërgjigjur kritikave të presidentit amerikan Donald Trump lidhur me vendin e tij dhe marrëveshjen bërthamore të 2015-s.Në fjalimin debutues në OKB të martën, numri një i Shtëpisë së Bardhë e përfshiu Iranin mes një …

Read More »

Tragjedia në Durrës/ pllakos heshtja në fshatin ku u dogjën trinjakët e mitur

Një ngjarje në kufijtë e të paimagjinueshmes ka ndodhur në fshatin Romanat të Durrësit. Tre vëllezër trinjakë kanë humbur jetën, pasi janë asfiksuar dhe djegur në dhomën e shtëpisë së tyre. Një skenë e denjë për filmat horror, ku në kohën që nëna del nga shtëpia për të shkuar për …

Read More »

Tragjedia në Durrës/ Dedikimi i nënës që kyçi fëmijët në banesë: Dashuri e 3-fishtë

Pak orë pas tragjedisë së rëndë që tronditi Durrësin e mbarë opinionin publik, kur tre fëmijë të vegjël 3-vjeç u asfiksuan nga zjarri që shkaktuan në banesë pasi luanin me shkrepse, u mësua edhe një detaj shokues për nënën, 30-vjeçaren Migena Konçi. Kjo e fundit i kish kyçur të vegjlit …

Read More »

Sherri për territorin e prostitucionit, identifikohet shqiptari që vrau Ilir Berishën

Viktima dhe vrasësi vendosën takimin para një klubi nate në Cermenate, vendi i përsosur për të diskutuar biznesin e tyre. Motivi prapa vrasjes është, në të vërtetë, menaxhimi i prostitucionit në zonë. Takimi u zhvillua të premten e kaluar, ku të dy filluan të diskutojnë dhe më në fund i …

Read More »

FT: Britania premton të paguajë 20 miliardë euro për “divorc” nga BE-ja

Kryeministrja britanike, Theresa May, do t’i premtojë Bashkimit Evropian pagesën e të paktën 20 miliardë euro në emër të “divorcit” nga Unioni, shkruan sot Financial Times. Këshilltari i May për BE, Oli Robins, lajmëroi kolegët në kryeqytetet evropiane për ofertën, shkruan gazeta, duke iu referuar zyrtarëve të paemëruar të njohur …

Read More »

Uragani Maria godet Porto Rikon

Uragani Maria goditi sot Porto Rikon, me fuqinë e një stuhije të kategorisë 4 që meteorologët e kanë cilësuar si një uragan me potencial shkatërrimtar.Qendra Kombëtare e Uraganëve tha se Maria po godet Porto Rikon me erëra me shpejtësi 250 km/orë dhe se shirat e dendur mund të shkaktojnë përmbytje …

Read More »

Uraganë e tërmete, “shenjat” e apokalipsit?

Nga njëra anë uraganet në Atlantik dhe nga ana tjetër tërmetet në Meksikë. Një pjesë e Amerikës së Veriut ka parë “apokalipsin” brenda pak ditëve.

Read More »
error: Mos kopjo, por shperndaje ;)