Barcelona-Real Madrid është padyshim sfida që ka marr të gjithë vëmendjen e opinionit sportiv në Spanjë, Europë dhe me gjerë.
Dy ekipet legjendare te futbollit iberik që kanë fituar gjithçka edhe në arenën Europiane do të duelojnë sonte në “Camp Nou” për të sybuar kreun e tabelës së klasifikimit në La Liga. Të dyja ekipet kanë mungesa dhe formacioni i mundshëm në këtë përballje referuar mediave spanjolle është ky:
Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Jordi Alba; Rakitic, Busquets, De Jong; Messi, Luis Suárez and Griezmann.
Real Madrid: Courtois; Carvajal, Ramos, Varane, Mendy; Valverde, Casemiro, Kroos; Bale, Benzema and Isco.
Aktualisht, si Barça ashtu edhe Reali janë me pikë të barabarta, plot 36 të tilla në kampionatin iberik.
Shperndaje lajmin Barça-Real, formacionet e mundshme në ‘El Clasico’ ne facebook, twiter, google+ etj.net.

5 COMMENTS

Comments are closed.