Berisha godet rënd Veselin: Ti je tinëzar dhe frikacak!

8

Publicistja Kimete Berisha, ka reaguar ndaj deklaratës së Kadri Veseli, se Albin Kurti është ‘Syri i Popullit’,  ndërsa shkruan ajo se ‘po te ishte Albini ‘Sy i popullit’  qysh po thu’ Ti, nuk të kish padit Ty për shpifje’.
Për më tepër Berisha, duke aluduar në deklarimet e sotme të Veselit për Kurtin, thotë se ‘përveç që ishe i poshtër Ti qenke edhe injorantë
Postimi i plotë i Kimete Berishës:
Me pas qenë Albini ‘Sy i popullit’ qysh po thu’ Ti, nuk të kish padit Ty për shpifje.
Lëre se përveç i poshtër Ti qenke edhe injorant.
Ti je i dyshuar për krime nga Gjykata Speciale, por qind për qind ‘fajtor’ nga populli.
Njëqind gjykata me ua dhënë Juve Lirinë, në popull mbeteni si fytyrat më kriminale dhe më të rrezikshme të historisë.
Ty sidomos, nuk të ‘lan as Ibri’.
U kry tash. Pini maca ujë.
Kush që ua heq bindjen shqiptarëve se SHIK-u ishte organizatë kriminale, nuk ka.
Prandaj, ha ‘tortë sa të duash.
Koha Juaj ‘shkoi’.
Në daç organizo bankete në aeroport për kthimin tënd qesharak nga ‘sylahu’ një ditor, në daç ‘baje minaren në shpinë’ se kush seriozisht nuk t’merr.
Ti je tinëzar dhe frikacak.
P.S. Po pritoj m’u bë telashe se goxha fort ma ka shishmu Albini me të padit edhe vetë, se Ti e din mirë që në emrin tënd, njerëzit e t’u t’Përzerenit më kanë ‘marrë n’pyetje’ dhe m’kanë kërcënu.
Shperndaje lajmin Berisha godet rënd Veselin: Ti je tinëzar dhe frikacak! ne facebook, twiter, google+ etj.net.

Loading...