8 fëmijë dhe 3 të rritur u goditën nga një rrufe në mes të Parisit ndërsa festonin një ditëlindje në parkun “Monceau” jo larg nga “Champs-Elysees”. 6 persona të tjerë kanë marrë lëndime. Incidenti i rrallë ndodhi gjatë një stuhie shiu që i shtyu personat në fjalë të futeshin poshtë një peme. Nuk pati të lënduar nga rrëzimi i pemës. Zyrtarët thanë se është evituar një tragjedi.

Incidente ka pasur edhe në Gjermani. 35 persona mbetën të lënduar nga një rrufe gjatë një ndeshje futbolli mes fëmijëve.

4 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] There you can find 61756 additional Info to that Topic: epavarura.com/bie-rrufe-ne-mes-te-parisit/ […]

Comments are closed.