Buffon i befason të gjithë, merr këtë vendim të papritur

2

Portieri, Gianluigi Buffon, nuk e mendon aspak tërheqjen nga futbolli pasi është gati të zgjasë kontratën me Juventusin deri në vitin 2021.
Sonte, 41-vjeçari pritet të barazojë rekordin e Paolo Maldinit me 647 ndeshje në Serie A pasi do të luaj titullar kundër Sampdorias në transfertë. Sipas Calciomercato.com, Buffon është gati të diskutojë për rinovimin e marrëveshjes me bardhezinjtë.
Një vendim ky i papritur duke parë moshën e portierit italian dhe formën jo të mirë të shfaqur kohët e fundit.
Shperndaje lajmin Buffon i befason të gjithë, merr këtë vendim të papritur ne facebook, twiter, google+ etj.net.

Loading...