Burri në emigrim, ajo u kap me dashnorin nga vjehrri, ja ç’ndodhi me nusen shkodrane

31

Pak kohë më parë, në media doli një video në të cilën shfaqej një grua, e cila u kap mat me dashnorin në banesën e burrit të saj i cili ishte në emigrim.
Ishte vjehrri i nuses, Zef Nacaj, ai që foli në emisionin “Me zemër të hapur” dhe tregoi se si vjehrra dhe e bija kapën nusen bashkë me dashnorin, lakuriq, në prani të fëmijëve.
Ata e kallëzuan penalisht të renë, ndërsa siç ndodh gjithmonë në vendin tonë, çudia më e madhe 3 ditë zgjat dhe kjo histori u harrua.
JOQ.al mëson se në datën 9 shtator u zhvillua seanca e radhës në Shkodër, ku familja e djalit tërhoqi akuzat ndaj nuses “Për veprën penale të kryerjes së akteve të turpshme në prani të fëmijëve”.
Duket sikur nuk ka ndodhur asgjë. Vajza është kthyer tek familja e saj, ndërsa bashkëshorti jeton jashtë shtetit me një femër tjetër, sikurse edhe u përfol gjatë asaj kohe.
Nuk dihet nëse çifti është divorcuar, apo çfarë ka ndodhur saktësisht mes tyre, por shumë banorë të zonës si edhe ata që e njohin historinë nga afër, shprehen se gjërat nuk janë sic u shfaqën në media.

Loading...