Në prag të ndeshjes kundër Izraelit në “Loro Boriçi”, Federata Shqiptare e Futbollit tregohet e ashpër ndaj tifozëve që bëjne sjellje jo sportive.

FSHF paralajmëron arrestim në vend të tifozëve që shpalosin parrulla politike.

“Nëse do të ketë tifozë të tillë që do të mundohen të shpalosin banderola të tilla politike në stadiume, pa diskutim që do të jetë një gjë shumë e dëmshme për kombëtaren shqiptare, pasi UEFA dhe FIFA i dënojnë këto gjeste. Por i bëj thirrje dhe një apel që mos të guxoj asnjë që të bëjë gjeste të tilla, pasi do të ketë monitorim të rreptë dhe nëse ata guxojnë që të bëjnë këto gjëra, do të kenë masa të rrepta penale. E them me bindje që njerëz të tillë do të arrestohen në moment, Nëse do të kenë raste të tilla do të ketë masa shumë t forta, jo sportive, por masa penale”, tha për News 24 Sekretari i Përgjithshëm i FSHF-ës Ilir Shulku

4 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] Find More here to that Topic: epavarura.com/cmendet-fshf-arrestohet-ne-vend-kush-nxjerr-parrulla-pro-palestineze-ne-ndeshjen-shqiperi-izrael/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Here you can find 10635 additional Information to that Topic: epavarura.com/cmendet-fshf-arrestohet-ne-vend-kush-nxjerr-parrulla-pro-palestineze-ne-ndeshjen-shqiperi-izrael/ […]

  3. … [Trackback]

    […] Find More Info here on that Topic: epavarura.com/cmendet-fshf-arrestohet-ne-vend-kush-nxjerr-parrulla-pro-palestineze-ne-ndeshjen-shqiperi-izrael/ […]

Comments are closed.