Donald Trump nënshkruan urdhërin e ri të ndalimit

3
60
Donald Trump

Urdhëri i ri përfshin Sirinë, Iranin, Libinë, Somalinë, Sudanin dhe Jemenin, transmeton lajmi.net

Largimi i Irakut, sipas administratës së Trumpit ka ardhur për rritjen e bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve.

Vendimi i parë i Trump kishte shkaktuar protesta të shumta në gjithë Amerikën, ku u kërkua edhe dorëheqja e tij. /Lajmi.net/

Google search engine

3 COMMENTS