Drejtori i CIA-s mësohet se ka zhvilluar një vizitë në Shqipëri, vizitë e cila nuk është bërë publike.

Por siç bëhet e ditur, John Brennan ka ardhur në Tiranë dhe ka zhvilluar një takim me presidentin Bujar Nishani dhe kryeministrin Edi Rama.

Vizita është zhvilluar gjatë ditës së sotme. Brennan mësohet se ka zhvilluar një takim edhe me kreun e SHISH, Visho Ajazi Lika dhe ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli.

Mësohet se në takimet e zhvilluara në Tiranë, Brennan ka diskutuar me Presidentin Nishani, kryeministrin Rama dhe krerët e tjerë të institucioneve, për sigurinë rajonale.

Një temë e veçantë në këto diskutime ka qenë edhe lufta ndaj terrorizmit dhe lidhjet e shqiptarëve me terroristët e ISIS.

4 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] Read More here to that Topic: epavarura.com/drejtori-cia-s-vizite-sekrete-ne-tirane-takon-nishanin-e-ramen-ja-per-cfare-diskutuan/ […]

Comments are closed.