Dy persona jane vene ne hetim nga Prokuroria pas referimit nga Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër, Seksioni për trafikun e paligjshëm.
Më datë 06.12.2017, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për shtetasit V.H e E.L, vjeç 28 e 40, banues në fshatin Kullaj e Dajç, për veprat penale “Prostitucioni” dhe “Favorizimi i prostitucionit”. Nenet 113 e 113/1 të Kodit Penal.