Njihuni me fansin e adhurueshëm të Everton, i cili ka vendosur me krenari një protezë në krahë me logon e skuadrës së tij të preferuar të futbollit.

Kobi Sadler, 2 vjeç, nga Moreton, Merseyside, lindi pa parakrahun dhe dorën e djathtë për shkak të një sindrome të rrallë të qarkullimit të gjakut që prek një në 26 mijë fëmijë.

Një muaj më parë, atij iu dhuruar një krah 3D – që besohet të jetë më i vogli i rkijuar ndonjëherë.

Mamaja e Kobit, Kelly dhe babai i ij Mike Sadler publikuan foton e protezës blu me të bardhë në rrjetet sociale dhe morën mbështetje nga fansa kudo në botë..

“Mësova për protezat 3D përmes një organizate bamirësie. Dizenjimi në krahun e tij është fantastik, e bën protezën të bukur. Por ai është mirë dhe pa të sepse nuk e dallon ndryshimin, është thjesht normale për të” u shpreh për Daily Mail mamaja e tij.

3a0e633400000578-3906306-image-a-146_1478282720726 3a0e5d9300000578-3906306-image-a-100_1478280997850 3a0e627900000578-3906306-image-a-145_1478282155880-1 3a0e590100000578-0-image-a-99_1478280024350 3a0e55fb00000578-3906306-image-m-107_1478281032392 3a0e53dc00000578-3906306-image-m-105_1478281018316

4 COMMENTS

Comments are closed.