E keni në kuzhinën tuaj: Mjafton një përbërës që të keni gjoks të fortë, ja si duhet ta përdorni

7
67

Fjala është për vajin e ullirit, të cilin jemi shumë të sigurt se tani e keni në kuzhinë, mirëpo deri tani mbase e keni përdorur vetëm për fytyrë, flokë dhe gatime.

Masazhi i sisëve me vaj ulliri është teknikë e shkëlqyeshme shtëpiake për forcimin e tyre, duke pasur parasysh që ai është i pasur me antioksidantë dhe me thartira yndyrore, të cilat mund “të eliminojnë” dëmin e shkaktuar nga radikalet e lira dhe të pengojnë lëshimin e mëtejshëm.

E gjitha që duhet të bëni është që të fërkoni pak vaj ulliri në shuplakë derisa ta ngrohni,  transmeton Telegrafi. 

Masazhi i sisëve me lëvizje rrethore në drejtimin lart dhe madje përafërsisht 15 minuta, në mënyrë që të përmirësoni qarkullimin e gjakut dhe të stimuloni rigjenerimin e qelizave.

Për rezultate maksimale, zbatoni këtë teknikë 4 deri 5 herë në javë.

Edhe pse forma e gjinjve nuk mund të ndryshohet edhe me ndihmën e masazhit, muskujt e gjoksit mund të forcohen, me ç’rast edhe gjinjtë do të duken më bukur.

Nëse keni probleme hormonale ose gjenetike prapa gjoksit të vogël, konsultojeni mjekun tuaj.

Let’s block ads! (Why?)

Google search engine

7 COMMENTS