Home / BOTA / E pabesueshme: Kjo grua e shëroi kancerin duke ngrënë gjarpërinj (Video)

E pabesueshme: Kjo grua e shëroi kancerin duke ngrënë gjarpërinj (Video)

Një grua irakiane ha gjarpërinj si terapi për trajtimin e kancerit.
50 vjeçarha Siwanj Muhieeddin ha një gjarpër në muaj pas është diagnostikuar me kancer në mitër.
Fillimisht ajo merrte ilaçe që i dhanë doktorët, të cilët kushtonin 500- 700$ dhe çdo herë i blinte.
Çmimet ishin shumë të shtrenjta për të dhe ajo filloi të kërkonte mënyra të tjera. Një mjek popullor lokal pastaj i këshilloi të pëziente mjaltë me qumështin dhe urinën e devesë. Edhe pse shija ishte is “helm”, shëndeti i saj u përmisua.

Pastaj mjeku popullor i këshilloi të fillonte të hante gjarpërinj dhe ajo thotë se kjo lloj metode po funksionin për të.

shikoni vidion:

Check Also

Ekspertiza: Trinjakët u asfiksuan, trupat u gjetën të karbonizuar

Ekspertiza mjeko-ligjore ka zbuluar shkakun e vdekjes së trinjakëve të mitur që u dogjën të …

error: Mos kopjo, por shperndaje ;)