Home / Foto Lajm

Foto Lajm

Samiti i “të vdekurve” pranë Detit të Vdekur

  Njohësi i çështjeve të lindjes Mustafa Bajrami, ka shtuar disa foto në profilin e tij në facebook, ku e ka komentuar pjesëmarrjen e vendeve arabe në Samitin e Ligës Arabe në Jordani. Në këto foto shihet qartë se si këta lider flenë… Me pak fjalë, ai e ka cilësuar si …

Read More »

Pas mishit të kalbur nga Brazili, një tjetër produkt i frikshëm qarkullon në tregjet shqiptare, çfarë po hamë?

E kuqe dhe këndshme nga jashtë, por brenda është vërtetë e frikshme. Domatet që po qarkullojnë në tregjet shqiptare nuk ngjajnë aspak si të tillë sapo i hap për t’i konsumuar. Gazetarja e “Thumb” Aulona Musta publikon në profilin e saj në facebook fotot e një dometeje, në zemër të …

Read More »

Foto/ Skandal në grupin e FRESSH-it, aktivistja dërgon foto porno në chat

Plas skandali, një nga kryetaret e FRESSH ka dërguar foto porno në grup-chatin e hapur nga 61 kryetarët e Forumit Rinor Eurosocialist ku të rinjtë nxjerrin njoftimet për aktivitete politik. Pas këtij momenti portali ka kontaktuar kryetarin e FRESSH Elio Hyska dhe sekretaren e Partisë Socialiste, por asnjëri prej tyre nuk ka …

Read More »

SI U SHKRUAJT HISTORIA E SHQIPËRISË? – Pjesa 4

Problemi i Kosovës u trajtua në histori sipas orientimeve të Byrosë Politike. Ngjarjet e saj u panë si pjesë e pandarë nga pjesa tjetër e atdheut, deri më 1913. Në seminarin e KQPPSH mbajtur në 1959, pati mendime që në tekstin e historisë të flitej edhe pas vitit 1913, por …

Read More »

Berati, 5 arsye për ta vizituar këtë qytet madhështor në çdo kohë

Berati, “qyteti i një mbi një dritareve”, mbetet një nga grishjet më të forta për turizmin e historisë, artit e kulturës në Shqipëri. Për shkak të vlerave të veçanta historike e kulturore, Berati u shpall qytet muzenë vitin 1961, ndërsa që nga viti 2008 është në listën e trashëgimisë botërore …

Read More »

Kosovë: Policët pinin çaj ndërkohë që kishin parkuar gabim, hoxha u vë gjobë

Një hoxhë në Komunën e Skënderajt ka vënë një gjobë si shenjë e pakujdesisë së zyrtarëve policorë. Ngjarja ka ndodhur në momentet kur dy policë kishin hyrë në një çajtore ku paraprakisht kishin parkuar veturën e tyre në vendin e ndaluar. Në këtë rast sipas drenicapress, hoxha në formë ironije …

Read More »

Foto mahnitëse shfaqin ‘unazën e zjarrtë’, fenomenin e rrallë natyror

Shikuesit e yjeve në Amerikë Jugore përjetuan eklipsin e rrallë “unaza e zjarrtë” të dielën, përderisa ‘bota’ e tyre u fut në errësirë. Këto fotografi nga Sao Paulo, Brazil shfaqin hënën duke hyrë në mes të Tokës dhe diellit, duke bllokuar kështu dritën e tij dhe duke krijuar një ‘unazë …

Read More »

Las Vegasi: Kur “Qyteti i Mëkatit” u ngrit” nga shkretëtira

Këto janë fotografi të Las Vegasit në mesin e viteve 1950 – kur “Meka” e bixhozit ishte në mesin e një bumi ndërtimesh, që do ta ndryshonte një herë e përgjithmonë (LIFE)

Read More »

Fotografi macesh, të shkrepura pikërisht në momentin e duhur

Duhet të jetë e qartë për këdo se macet janë të mrekullueshme. I duam dhe ndaj na pëlqen t’u bëjmë fotografi. Dhe nëse ato fotografi janë bërë në momentin e duhur, aq më mirë. Do i duam më shumë.

Read More »

18 fotografi fantastike, që janë bërë një sekondë para “të pashmangshmes”

Jo të gjithë fotografët kanë kohë për të kapur momentin përsosur në një shkrepje. Kjo është ndoshta arsyeja pse ato fotografi që janë bërë as një sekondë më herët, as një sekondë më vonë, janë ato që ne vlerësojmë më shumë. Këto fotografi kapin një shumëllojshmëri situatash. Por shumë interesante …

Read More »
error: Mos kopjo, por shperndaje ;)