Megjithëse ende asnjë organizatë nuk e ka marrë përsipër sulmin terrorist në Stamboll, SHBA-të po fajësohen se organizuan këtë sulm terrorist.

Kështu së paku ka shkruar gazetari dhe njeriu i afërt me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan, Turgay Guler. “Sulmues frikacak në Reina është Amerika”, ka shkruar në llogarinë zyrtare Guler duke pohuar se zbatuesit e këtij plani janë Amberin Zaman dhe Mehmet Ali Alabora.

39 persona kanë vdekur dhe 69 janë plagosur, pas sulmit në lokalin e natës ‘Reina’ në Stamboll të Turqisë.

7 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] Read More Info here to that Topic: epavarura.com/gazetari-turk-shba-autore-e-sulmit-terrorist-ne-stamboll/ […]

Comments are closed.