Kjo mënyrë ju forcon sistemin imunitar dhe është i shkëlqyer në luftën kundër bronkitit. Po ashtu, pastron traktin e tretjes nga parazitët. Ajo liron trupin nga toksinat. Ka veti antibakteriale dhe antivirale. Përmirëson zorrën e trashë dhe shkatërron mikroorganizmat.

Për qëllime parandaluese pini këtë përzierje në mëngjes me stomakun bosh. Pijeni shpejt. Barku hapet si një valvul dhe uji shpejt hyn në traktin e tretjes. Mund të konsumohet edhe para gjumit, sepse lehtëson punën e veshkave. Nga ana tjetër, kjo pije do ta bëjë lëkurën të ndritshme dhe të butë.

Si duhet përgatitur:

Vendosni një lugë çaji mjaltë në një gotë me ujë të vakët dhe përziejeni mirë. Mjalti do të shkrihet me ujin, gjë e cila sjell shumë përfitime shëndetësore nëse konsumohet me stomak bosh.

10 COMMENTS

 1. … [Trackback]

  […] There you can find 53215 additional Information on that Topic: epavarura.com/gjate-renies-se-temperaturave-mbrohuni-mjalte/ […]

 2. … [Trackback]

  […] There you can find 99127 additional Information on that Topic: epavarura.com/gjate-renies-se-temperaturave-mbrohuni-mjalte/ […]

 3. … [Trackback]

  […] There you will find 91026 more Information on that Topic: epavarura.com/gjate-renies-se-temperaturave-mbrohuni-mjalte/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Info to that Topic: epavarura.com/gjate-renies-se-temperaturave-mbrohuni-mjalte/ […]

Comments are closed.