“Ç’të mbjellësh do korrësh” , thënia e urtë ka rezultuar mëse e vërtetë për një të moshuar 82 vjeçar me banim në Bad Muenstereifel të Gjermanisë.

Pensionisti kishte humbur unazën teksa punonte kopshtin tre vite më parë informon transmetuesi publik gjerman WDR.

I moshuari, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, kishte humbur unazën pak ditë pasi kishte festuar me bashkëshorten e tij përvjetorin e artë të martesës, tre vite më parë.

Lajmi u bë publik të premten dhe mësohet se gruaja ishte përpjekur ta qetësonte bashkëshortin se një ditë unaza do të rishfaqej. Dhe ashtu ndodhi. Unaza u gjet në një karrotë, por fatkeqësisht gruaja e tij nuk jeton më. Ajo u nda nga jeta 6 muaj para se i shoqi ti thoshte: Po kishe të drejtë

Nuk është hera e parë që janë gjetur unaza në karrotë. Edhe në 2011 një grua suedeze gjeti unazën e saj të martëses në një karrotë që rritej në kopshtin e saj, 16 vite pasi e kishte humbur

ehering-trifft-moehre-100-_v-gseapremiumxl ehering-trifft-moehre-102-_v-gseaabsatzportrait

11 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] Read More here on that Topic: epavarura.com/gjen-unazen-e-marteses-ne-karrote-humbi-tre-vjet-pare/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Read More Information here on that Topic: epavarura.com/gjen-unazen-e-marteses-ne-karrote-humbi-tre-vjet-pare/ […]

  3. … [Trackback]

    […] There you can find 13665 more Info to that Topic: epavarura.com/gjen-unazen-e-marteses-ne-karrote-humbi-tre-vjet-pare/ […]

Comments are closed.