Gruaja dhe dashnorja e burrit, sherr në Rinas: Ik moj fshatare, kush po ta prish familjen ty

47

Nje grua dhe nje vajze e re jane perfshire ne nje sherr ne terminalin e aeroportit të Rinasit, teksa ishin duke pritur mberritjen e pasagjereve. Duket se prisnin te njejtin mashkull, se paku aq sa duket nga biseda mes tyre sipas deshmise së të pranishmëve në vendgjarje.

Gratë kanë kuptuar se çfarë po ndodhte dhe kanë nisur të konfliktohen mes njëra-tjetrës, duke mos u tërhequr asnjëra prej të dyjave nga pritja e gjatë.

Ajo dëgjohet të thotë:

“Po ti je katunare, Jo prona e shtëpi të kesh, po ti je fshatare. Kush po ta prish familjen ty? Ti bën vetëm magjira. Je magjistare. S’ke turp. Shiko si je bërë, si e çmendur”- thote vajza e re, veshur me pantallona te shkurtra, nderkohe qe tjetra i sulet me fjale fyese.

Loading...