Harrojeni botoksin! Ja si mund t’i zhdukni rrudhat në fytyrë

3
78

 Për shkak të sasisë së lartë të antioksiduesve, kakao mund të ndihmojë në parandalimin e rrudhave, dhe i jep lëkurës shkëlqim dhe hidratim. Ajo mbron gjithashtu lëkurën nga infeksionet bakteriale dhe virale.

Ja receta për këtë maskë:

1 avokado
2 lugë gjelle kakao pluhur
2 lugë çaji mjaltë
1 lugë çaji kanellë

Përgatitja:

Fillimisht qëroni avokadon dhe e vendosni në një enë. Copëtojeni me një pirun dhe pastaj shtoni ingredientët e tjerë. Mund të përdorni shtrydhësen ose një blues nëse doni. Përzieni ingredientët derisa të formohet një pastë e lëngshme. Aplikojeni këtë maskë në fytyrë dy herë në javë.

Let’s block ads! (Why?)

Google search engine

3 COMMENTS