Hollande e cilëson si rrezik për Francën triumfin e Le Pen në zgjedhje

2
53

Sipas tij programi i kandidates të ekstremit të djathtë është i rrezikshëm, dhe do ishte me pasoja të rënda për Francën, transmeton lajmi.net

“Detyra ime e fundit është për tu siguruar se Franca nuk do ta votojë një program të tillë, i cili do të kishte pasoja të rënda”, u shpreh Hollande, duke aluduar sidomos në referendumin për largimin e Francës nga BE-ja.

Sondazhet e fundit nga zgjedhjet franceze, tregojnë se Emmanuel Macron do të triumfojë bindshëm në raundin e dytë përballë Le Penit, dhe do jetë president i ri i Francës. /Lajmi.net/

 

Google search engine

2 COMMENTS