Humbni 16 cm bel, falë kësaj recete natyrale

7
65

Shtimi i peshës në zonën e belit dhe barkut është një ndër problemet më të mëdha që kalojnë femrat pasi dhe eleminimi i celulitin në këto zona është shumë e vështirë.

Por kjo përzierje është shumë e thjeshtë dhe do t’ju shpëtojë nga 16 cm bel për 4 ditë.

Ja se si:
1 lugë gjelle me xhenxhefil pluhur
1 000 ml ujë
1 limon të prerë në feta
12 gjethe menteje të freskëta
1 lugë gjelle me mente të tharë
1 lugë gjelle mjaltë

Përgatitja:

Vetëm përziejini në një tas të madh, lërini gjatë natës në frigorifer. Konsumojini 4-5 gota gjatë gjithë ditës.

Pijeni në mëngjes para se të hani, për efekte më të mira dhe të menjëhershme. Me këtë plan dietor mund të humbni peshë, por duhet ta rifitoni vetëm për pak ditë.

Ju mund të humbisni peshë dhe të keni rezultate, vetëm duke ngrënë ushqim të shëndetshëm, duke bërë aktivitet fizik çdo ditë dhe gjëja më e rëndësishme është të pini këtë pije të mrekullueshme dhe të mahnitshme, shkruan Shije.

Dietologët thonë se nga konsumi i rregullt i kësaj pije dhe aktivitetit fizik të moderuar, yndyra rreth barkut shkrihet. Konsumojnë këtë pije për 4 ditë dhe pastaj bëni 1 javë pushim! Është me të vërtetë e mahnitshme – me besim

The post Humbni 16 cm bel, falë kësaj recete natyrale appeared first on Shëndeti.

Google search engine

7 COMMENTS