Kjo nëpërmjet një çaji që mund ta përgatisni nga majdanozi, transmeton Indeksonline.

Për ta përgatitur atë ju duhet:

Majdanoz

Ujë

Shtoni 5 lugë të mëdha nga majdanozi i copëtuar në 1 litër ujë të vluar në një tenxhere. Mbyllni tenxheren me kapak dhe lëreni të qëndrojë për 20 minuta.

Filtorjeni përbërjen dhe çaji juaj magjik është gati.

Kjo pije nuk do të ju ndihmojë vetëm për të humbur në peshë por do të ju ndihmojë edhe për të eliminuar bakteriet dhe larguar toksinat nga trupi, nëpërmjet urinimit.

Pini 2-3 filxhanë nga ky çaj çdo ditë./

Let’s block ads! (Why?)

1 COMMENT