Home / HUMOR

HUMOR

HUMOR

Largohet banori i parë i Big Brother. I riu lë spektaklin për tju bashkuar çadrës: Aty ka kushte më të mira

Të Shtunën në mbrëmje ka filluar transmetimin Big Brother reality-show më i ndjekur nga shqiptarët. Nisur nga kjo kreu i opozitës Lulzim Basha ka vijuar me akuzat e rradhës duke e cilësuar kryeministrin Rama si sponsorin kryesor të Big Brother. “Rama e di se shqiptarët flenë dhe zgjohen me mendjen tek …

Read More »

Prova e vërtetë që, të kesh fëmijë është dëfrimi më i madh që ekziston

Edhe kur ta lyenë tapetin e bardhë me ngjyrë blu, apo kur mbulohen me baltë deri në veshë, vogëlushët nuk bëjnë asnjëherë një gjë që me të vërtetë të zemëron. Ndoshta do të ishte më mirë që t’i qortojmë më rrallë, dhe në vend të kësaj, thjeshtë të mësojmë të …

Read More »

Fotografi macesh, të shkrepura pikërisht në momentin e duhur

Duhet të jetë e qartë për këdo se macet janë të mrekullueshme. I duam dhe ndaj na pëlqen t’u bëjmë fotografi. Dhe nëse ato fotografi janë bërë në momentin e duhur, aq më mirë. Do i duam më shumë.

Read More »

Zbulohet origjina e Donald Trump, gjyshi i tij lindi e jetoi në Talinoc të Jerlive

Talinoci i Jerlive dhe Talinoci Muhaxherëve mund të duken në shikim të parë vetëm dy nga fshatrat e komunës së Ferizajit. Por, prapa emrave të tyre fshihet një histori e tërë. Një histori sa prekëse, aq më shumë intriguese, në rrëfimin e së cilës përmenden edhe emra përtej Atlantikut. Studiuesi …

Read More »

“Krisja” mes dy kolegëve, Julian Deda: Arsyen pse nuk flas me Gentin nuk e di as sot

Sikurse është bërë traditë tashmë bisedat nisin plot humor dhe shaka, dhe aq më tepër kur bëhen bashkë dy shokë të ngushtë në një emision plot të qeshura dhe situata gazmore. “Me të kam kaluar një pjesë shumë të rëndësishme të jetës time, sepse karriera ime si aktor ka filluar …

Read More »

Miqësia Trump-Putin përmes videos parodi

Një video e re qesharake, që besohet të jetë nga Rusia, portretizon Vladimir Putin si liderin e pagabueshëm në lidhjen e tij me Donald Trump. E titulluar “Rootin’ Tootin’ Putin”, klipi nga Allen Dulles tregon miqësinë e veçantë të Putin dhe Presidentit të ri të zgjedhur në SHBA, dhe është …

Read More »

Si tallej revista ‘Hosteni’ me presidentët amerikanë

Universiteti Europian i Tiranës hap sot në mbrëmje në orën 17:00 një ekspozitë të rrallë me titull: “Arti, Satira dhe Presidentët Amerikanë në Revistën Hosteni”. Sot të gjithë diskutojmë për zgjedhjet presidenciale në SHBA, por ishte një kohë kur bëhej garë se kush duhej të ironizonte dhe tallte më shumë …

Read More »

Video/ Parodia që po thyen rrjetin, Trumpi i rrëmben vogëlushes Hillary dhuratën e baba Obamës

Në rrjetet sociale po shpëndahet me shpejtësi një video ‘parodi’ nga rrjeti britanik i supermarketeve, duke bërë shaka me rezultatin e zgjedhjeve amerikane. Vajza e vogël me fytyrën e Hilary Clinton, babai është veshur nën petkun e Barack Obamës dhe një qen mban fytyrën e Donal Trump. Rezultati? Pothuajse 100 …

Read More »

Lolita: Eriku të shijojë vrimën që bëri babai, jo vetëm ‘Vrimën” e Ritës

Bëri bujë dhurata dhe u komentua shumë dhurata e poetes Rita Marko, për djalin e ish guvernatorit të Shqipërisë, Erik Fullani. Por komentin më pikant e ka Lolita, faqja e ndjekur në rrjetet sociale. Ja çfarë shkruan në Facebook: “Po sidomos të shijojë vrimën që bëri babi në Bankën e …

Read More »

Protokolli i Trump publikon telegramet e politikanëve. Mes tyre edhe shqiptarë

I nderuar Presidenti Trump. Jam shumë i nderuar t’iu uroj për fitoren tuaj plebishitare dhe përfitoj nga rasti të përgënjeshtroj ato që ju kanë thënë për mua. E di që keni informacione që ju kam sharë, por ti e ke parasysh se një herë në sa kohë që vijmë në …

Read More »
error: Mos kopjo, por shperndaje ;)