Protestuesit kanë përdorur fishekzjarrë në protestën e tyre kundër bazës së Shteteve të Bashkuara në Itali, ndërsa policia është detyruar të përdorë gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën.

Rreth 200 persona ishin mbledhur në qytetin e Vicenza-s duke i kërkuar Uashingtonit të lironte tokën e tyre nga trupat amerikane duke thirrur “Ushtarë shkoni në shtëpi”, transmeton arbresh.info.

“ Në menduam se ky ishte momenti më i përshtatshëm për të bërë presidentin e ardhshëm të Amerikës të kuptojë se në jemi kundër bazave ushtarake dhe se është koha që ata të kthehen në shtëpi” kishte thënë njeri nga protestuesit.

Protesta ishte organizuar nga organizata ‘Presidio No Dal Molin’.

Policia ka thënë se nuk kishte dëme në njerëz.

4 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] Here you can find 59905 additional Information to that Topic: epavarura.com/italianet-perzen-amerikanet-nga-italia-ushtare-shkoni-ne-shtepi-video/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Here you can find 9837 additional Information to that Topic: epavarura.com/italianet-perzen-amerikanet-nga-italia-ushtare-shkoni-ne-shtepi-video/ […]

Comments are closed.