Automjetet e regjimit sionist, terroristët e plagosur në jug të Sirisë i transferojnë për kurim brenda territoreve të Palestinës së pushtuar.

Për transportimin e terroristëve të plagosur në Ganitra, regjimi sionist ka vënë në dispozicion disa ambulanca. Ushtria siriane kohët e fundit ka bllokuar një sulm të terroristëve në rajonin Ganitra. Që nga koha e nisjes së sulmeve terroriste në vitin 2011 në Siri, ushtria e regjimit sionist shpeshherë ka sulmuar pozicionet e ushtrisë siriane brenda në Siri dhe në lartësitë Golan. Burimet siriane njoftuan se ushtria sioniste ditën e shtunë ka sulmuar një bazë të ushtrisë siriane në rajonin Ganitra.

6 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] Read More Information here on that Topic: epavarura.com/izraeli-perpiqet-te-shpetoje-terroristet-ne-siri/ […]

Comments are closed.