Largohet banori i parë i Big Brother. I riu lë spektaklin për tju bashkuar...

Të Shtunën në mbrëmje ka filluar transmetimin Big Brother reality-show më i ndjekur nga shqiptarët. Nisur nga kjo kreu i opozitës Lulzim Basha ka vijuar me akuzat e rradhës duke e cilësuar...

Prova e vërtetë që, të kesh fëmijë është dëfrimi më i madh që ekziston

Edhe kur ta lyenë tapetin e bardhë me ngjyrë blu, apo kur mbulohen me baltë deri në veshë, vogëlushët nuk bëjnë asnjëherë një gjë që me të vërtetë të...

Fotografi macesh, të shkrepura pikërisht në momentin e duhur

Duhet të jetë e qartë për këdo se macet janë të mrekullueshme. I duam dhe ndaj na pëlqen t’u bëjmë fotografi. Dhe nëse ato fotografi janë bërë në momentin...

Zbulohet origjina e Donald Trump, gjyshi i tij lindi e jetoi në Talinoc të...

Talinoci i Jerlive dhe Talinoci Muhaxherëve mund të duken në shikim të parë vetëm dy nga fshatrat e komunës së Ferizajit. Por, prapa emrave të tyre fshihet një histori...

“Krisja” mes dy kolegëve, Julian Deda: Arsyen pse nuk flas me Gentin nuk e...

Sikurse është bërë traditë tashmë bisedat nisin plot humor dhe shaka, dhe aq më tepër kur bëhen bashkë dy shokë të ngushtë në një emision plot të qeshura dhe...

Miqësia Trump-Putin përmes videos parodi

Një video e re qesharake, që besohet të jetë nga Rusia, portretizon Vladimir Putin si liderin e pagabueshëm në lidhjen e tij me Donald Trump. E titulluar “Rootin’ Tootin’ Putin”,...

Si tallej revista ‘Hosteni’ me presidentët amerikanë

Universiteti Europian i Tiranës hap sot në mbrëmje në orën 17:00 një ekspozitë të rrallë me titull: “Arti, Satira dhe Presidentët Amerikanë në Revistën Hosteni”. Sot të gjithë diskutojmë për...

Video/ Parodia që po thyen rrjetin, Trumpi i rrëmben vogëlushes Hillary dhuratën e baba...

Në rrjetet sociale po shpëndahet me shpejtësi një video ‘parodi’ nga rrjeti britanik i supermarketeve, duke bërë shaka me rezultatin e zgjedhjeve amerikane. Vajza e vogël me fytyrën e...

Lolita: Eriku të shijojë vrimën që bëri babai, jo vetëm ‘Vrimën” e Ritës

Bëri bujë dhurata dhe u komentua shumë dhurata e poetes Rita Marko, për djalin e ish guvernatorit të Shqipërisë, Erik Fullani. Por komentin më pikant e ka Lolita, faqja...

Protokolli i Trump publikon telegramet e politikanëve. Mes tyre edhe shqiptarë

I nderuar Presidenti Trump. Jam shumë i nderuar t’iu uroj për fitoren tuaj plebishitare dhe përfitoj nga rasti të përgënjeshtroj ato që ju kanë thënë për mua. E di që keni...

Stay connected

922AbonentëAbonohu

Nga Peter BEAUMONT*: Kërcënimi i Trump ndaj Moskës nuk është thjesht mburrje, është i...

Në nisjen e Luftës së parë Botërore, Kajzeri Wilhelm II përdori këto rituale formale duke deklaruar: “Me zemër të rënduar, jam i detyruar...

Nga Enklid PELARI: LGBT, komuniteti i paradokseve

…nëse deri dje ankohej LGBT nga ne, sot jemi ne ata që kërkojmë të mbrohemi nga LGBT… Kohët e fundit e gjithë shoqëria jonë...

Nga Bajram GECAJ: Arroganca e Hashim Thaçit, pengesë për unitet nacional në dialogun me...

Kosova është një republikë parlamentare, jo presidenciale. Posti i presidentit në Kosovë duhet të jetë një funksion kryesisht ceremonial dhe me simbolikë, e...

Nga Ermir HOXHA: PPP, asgjë para LGBT!

Po të vësh re me kujdes, çdo gjë që buron prej tyre është një nonsens logjik; është një delikuencë mendimi, qëndrimesh e...

Nga Ferdi KAMBERI: Refleksion mbi ekspozitën e fotografive të prof. Shemsi Krasniqit “Arterren”

Këto ditë në ambientet e amfiteatrit të bibliotekës kombëtare u promovua libri i prof. Shemsi Krasniqit “Ekokultura” dhe ekspozita e tij me titull...

TE FUNDIT

Dobitë shëndetësore të vajit të ullirit

Një dietë me yndyrë të ulët është e shëndetshme  për të parandaluar sëmundje të ndryshme si sëmundjet e zemrës dhe diabetin. Studimet kanë treguar se...

Gjykata dënon për herë të parë Sali Berishën

 Për herë të parë ish-kryeministri Sali Berisha dënohet për shpifje. Gjykata e Tiranës dënoi Berishën për shpifje ndaj gazetarit Carlo Bollino. Padia u depozitua nga...

Çfarë dobie i sjell trupit ecja përditë?

Një shëtitje e gjatë, bashkë me një dietë të shëndetshme dhe gjumë të rregullt, mund të të ndihmojnë të jetosh një jetë të shëndetshme. Të...

Donald Lu i tronditur nga rrëfimet e Lubonjës: kur lexova “Ridënimin”, nisa të kuptoj...

I magjepsur pas vendit tonë Donald Lu nuk rresht së futuri në kokë idetë e tij Shqipëridashëse edhe te “Vullnetarët e Paqes”, apo...

Foto/ Veprimi i paimagjinueshëm i babait protestues. Hedh fëmijën e vet nga çatia

Një ngjarje e paimagjinueshme ka ndodhur në Afrikën e Jugut, ku një baba ka hedhur fëmijën e tij nga çatia në shenjë proteste ndaj...
error: Mos kopjo, por shperndaje ;)