Ditëlindja juaj përcakton formën e trupit. Zbuloni si të qëndroni përherë në formë

Numerologjia është një konsideruar shkencë më vete për sa i përket parashikimeve apo karakteristikave.Numrat nuk janë asnjëherë të rastësishëm dhe për këtë mund të jemi të sigurt. Sado e...

Facebook dhe Instagram dalin jashtë funksionit

Facebook dhe Instagram kanë rënë dhe kanë dalë jashtë funksionit për mijëra përdorues në mbarë botën. Të shumtë kanë qenë ata që kanë raportuar probleme nga platformat...

10 arsye pse është mirë të përdorni uthullën e mollës për të larë rrobat

Uthulla alkoolike mund të zëvendësojë zbutësin e rrobave, mirëpo aplikimi i tij në larjen e rrobave është shumë më i gjerë. Për dallim nga detergjentet dhe zbutësit e zakonshëm,...

Google ndryshon disa kushte, tashmë nuk do të shkarkoni dot më fotot

Vendimi i fundit të Google me shumë siguri nuk do ta pëlqeni. Kjo për shkak se nga tani e tutje nuk do ta keni më opsionin “view image”...

Nga pema në shtëpitë tuaja, ja se si prodhohen bananet

Bananet janë një nga frutat më të njohura në botë. Bananet nuk janë pemë, por bimë të mëdha. Vjelja e bananeve është proces tejet i gjatë dhe i kujdesshëm. Vjelja...

Luanesha nuk e ha, adopton kafshën e vogël (foto)

Një luaneshë e hidhëruar duket se ka një pranverë në hapat e saj përsëri pas adoptimit të një këlyshi antilope. Të vegjlit e saj të porsalindur u vranë nga...

Cilat janë sëmundjet e shpirtit?

Siç shkruan filozofi rumun Costandin Noica (Sase maledii ale spiritului contemporan, 1978; trad. it. Sei malatie dello spirito, il Mulino, Bologna 1993), një ditë edhe yjet janë sëmurur.Pasi kanë...

Zbulohet sekreti 100 vjeçar i një portreti

Për më shumë se 100 vjet, një kuti me zbukurime të dizajnuara për të festuar dashurinë dhe erotizmin, bartte një sekret historik.Por falë një kuratori në një galeri të...

Paralajmërim për tradhti: Kjo shprehi e re tregon se ai/ajo po ju tradhton!

Nëse partneri apo partnerja juaj së fundmi ka filluar të bëjë ushtrime, kjo mund t’ju shërbejë si tregues se është duke tradhtuar. Ata të cilët tradhtojnë, e kanë pranuar se...

Për mendjehumburit në rrjete sociale, vijnë semaforët poshtë këmbëve (video)

Zhytja e kokës në celular edhe kur je duke ecur në rrugë, ka bërë të nevojshme një sinjalizim poshtë këmbëve. Kështu, në një qytet të Hollandës, Bodegraven,...

Stay connected

908AbonentëAbonohu

Një “provokacija” që e nxorri zhveshur Edi Ramën

Gazetari Mustafa Nano, në emisionin e tij më të ri “Provokacija” në AbcNews, kishte zgjedhur ta pyeste kryeministrin Rama për paraqitjen e tij të...

Donald Trump, Pakistani, India dhe Kashmiri

nga Fahad Shah. “A do të ndikojë një ndryshim në marrëdhëniet SHBA-Pakistan në marrëdhëniet Indi-Pakistan dhe me Kashmirin”? Në ditën e parë të vitit 2018, presidenti...

Trumpi, Pakistani, India dhe Kashmiri

Nga Fahad Shah “A do të ndikojë një ndryshim në marrëdhëniet SHBA-Pakistan në marrëdhëniet Indi-Pakistan dhe me Kashmirin”? Në ditën e parë të vitit 2018, presidenti...

Revolucionet “e të uriturve dhe të urisë” vijnë nën dritën e korrupsionit të shfrenuar,...

Filloi nga Irani, Tunizia, Sudani … E, Egjipti, Jordania dhe Maroku janë kandidatët më të fortë … Liritë po tërhiqen përkohësisht … Ndërsa kotherja...

A do të jetë Libani Lufta e Ardhshme e Energjisë?

Nga F. William Engdahl Në Lindjen e Mesme është duke u formësuar një tjetër konfrontim gjeo-politik dhe jo vetëm me përfshirjen e Izraelit, Sirisë dhe...

TE FUNDIT

Lakra dhe vetitë ushqyese

Lakra është e pasur me veti ushqyese dhe me pak kalori. Një filxhan lakër përmban 15 kalori. Ajo është një ushqim i shkëlqyer për...

Bizelet kunder stresit!

Dikur bizelja konsiderohej si ushqim i të varfërve, ndërsa sot luan rolin kryesor në shumë restorante ekskluzive.Bizelja përmban shumë proteina dhe stimulon ndërtimin e...

Kosi për çdo kohë dhe për çdo moshë

Nuk është eliksir i jetëgjatësisë, por kërkime të ndryshme kanë treguar se kosi është një aleat shumë i mirë për shëndetin tonë. Në një...

Boronica e mirë për mëlcinë

Boronicat mund të ndihmojnë në shërimin e sëmundjeve të mëlçisë, bëjnë të ditur shkencëtarët kinez. Barnat e zakonshme të cilat janë të dobishme për shërimin...

Brokoli ndihmon per ulcere (te thate) dhe gastrit

Konsumi i 70 grame brokoli ne dite na ndihmon te ulim pranine e bakterit Helicobacter pylori, qe shkakton probleme ne stomak, zhvillon ulceren dhe...
error: Mos kopjo, por shperndaje ;)