YouTube vjen me shërbim të ri muzikor, prej marsit të vitit 2018

Sipas një raporti të ri të Bloomberg, YouTube do të nisë një shërbim të ri muzikor në fillim të vitit të ardhshëm. Shërbimi i paguar – për...

5 zakone habitëse të njerëzve të suksesshëm

Sigurisht që edhe njerëzit më të sukseshëm në botë kanë pasur rënie dhe ngritje n jetën e tyre si dhe kanë mësuar nga gabimet që kanë bërë. Dhe,...

Një ishull i veçantë, quhet “bebe”

Ishulli Hunga Tonga Hunga Ha’pai është më i riu në botë, që u krijua para dy vitesh prej një vullkani nënujor në Paqësor. Shkencëtarët mendojnë se aty ka...

Një mënyrë e mirë për të pastruar sendet prej floriri

Ndryshe nga bizhuteritë e argjendit vëthët, unazat apo orat prej floriri nuk formojnë një shtresë opake në sipërfaqen e tyre të jashtme, por me kalimin e kohës mbledhin...

Ky është autobusi më luksoz në botë, pasagjerët aty do gjejnë gjithçka

Shumë shpejt, një autobus i pajisur me shtretër dhe ku do të shërbehen “smoothie” në bord, mund të xhirojë në rrugët e 4 qyteteve të Mbretërisë së...

Zgjohet pas 12 vitesh, ajo çfarë ka parë…

Momenti më i vështirë për Martin Pistorius ishte kur dëgjoi nënën e tij të thoshte: “Shpresoj që të vdesësh”. Mendova se ai nuk do e dëgjonte, ka thënë nëna. Djali...

Test i thjeshtë / Zgjidh një unazë dhe zbulo magjinë dhe pikën tënde të...

Zgjedhja e unazës së preferuar mund të zbulojë shumë për personalitetin tuaj. Gjithashtu, një hollësi e tillë e vogël në pamjen tuaj mund të zbulojë sekrete që nuk i...

“Djemtë e babit”, këta janë 10 çunat më të pasur të Tiranës

Në Tiranë njihen pak a shumë se kush janë djemtë që kanë makinat më të bukura apo harxhojnë më shumë para në jetën e natës. Disa prej tyre, për...

Një super makinë, ky është çmimi i Mercedes CLS 2018

Gjenerata e tretë e limuzinës kupe Mercedes kishte premierën botërore kah fundi i nëntorit në Los Anxhelos dhe tash janë bërë të ditur edhe çmimet e këtij...

Facebook po shkatërron botën, sa shumë po humbasim çdo ditë

Një ish ekzekutiv i Facebook tha ndihet fajtor për punën e tij e cila po shkatërron shoqërinë duke ju bashkuar kritikave në adresë të rrjetit social. Chamath Palihapitiya,...

Stay connected

881AbonentëAbonohu

Nga Hamid DABASHI*: Jerusalemi nuk do të jetë kurrë kryeqytet i një kolonie të...

Nëse dëshiron të kuptosh psikopatologjinë në rrënjë të psikozës sioniste, duhet të shkosh në zemër të iluzionit të tyre, si një analist që...

Koment – Debati mbi ndryshimin e kufijve

Autor: Erdal Simsek – Lektor i historisë në Fakultetin e Shkencave Humane dhe Sociale të Universitetit “Yildirim Beyazit”, Ankara Me përjashtim të disa vendeve si...

Jerusalemi nën synimin e politikave globale dhe rajonale

Prof. Dr. Mustafa Sıtkı Bilgin Një nga arsyet e vetme të moszgjidhjes së problemit të Jerusalemit në veçanti dhe Palestinës në përgjithësi, që është...

Koment – Tribunali i Hagës dhe trashëgimia që la prapa

Autor: Dr. Erhan TÜRBEDAR Gjykata Penale Ndërkombëtare për ish-Jugosllavinë (ICTY), e cila e filloi veprimtarinë e saj në vitin 1993, do të mbyllet zyrtarisht në...

Replikë me kolegët që përligjin kryeprokurorin e Ramës

Duke qenë njëri prej atyre që i është dukur skandaloz guximi i çartur i kësaj mazhorance për të zgjedhur një prokuror vetëm me votat...

TE FUNDIT

Këto përparësi i sjell gjumi i pasdites

Disa hulumtime kanë treguar se gjumi i pasdites është i mirë për shëndetin e organizmit. Dyzet minuta gjumë në orët e pasdites mjaftojnë për të...

Vetëvendosësi i Tiranës, sugjerim për Visar Ymerin: nuk është e nevojshme të dorëhiqesh

Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, respektivisht aktivisti i kësaj dege, Arbër Zaimi, kanë kërkuar nga kryevetëvendosësi Visar Ymeri, që të jap përgjegjësi...

Policët arrestojnë policët në Gjirokastër, mbyllën sytë për kalimet në kufi

Policia ka prangosur dy efektivë në policinë kufitarë në Kakavijë. Mësohet se ata ndihmonin persona që të kalonin kufirin ilegalisht dhe në kundërshtim me rregulloren. Njoftohet...

PROFIL: Cilësohet “profesor” nga Rama, si u shndërrua Edmond Spaho në “skifterin” e PD-së

Nga Ermir Hoxha “Ti profesor je nga ata që e di sa bëjnë 7 herë 7”, ju drejtua Edi Rama demokratit Edmond Spaho...

Del medikamenti i ri dobësues për obezët, por cilat janë përfitimet dhe risqet

Tashmë, nëpër farmaci është i disponueshëm një bar i ri për obezitetin, Mysimba, kombinimi: bupropion/naltrekson. FDA-ja e ka aprovuar në 2014-n, ndërsa EMA e...
error: Mos kopjo, por shperndaje ;)