Zbardhet krimi: Si i ekzekutoi Zykaj 8 kushërinjtë

Gjykata e Vlorës caktoi masën e sigurisë “burg pa afat” për 24-vjeçarin Ritvan Zykaj, i akuzuar për tetë vrasje. Përballja e parë me gjykatën dhe heshtja e një vrasësi...

Kubanezët “prekin” lumturinë: një ditë internet falas nga qeveria

Qeveria kubane tha se ofroi internet falas për më shumë se 5 milionë përdorues të celularëve të ishullit komunist të martën, në një test tetë orësh para...

Aurela Gaçe është më e madhe se burri i saj, tregon për herë të...

Padyshim që energjia e Aurelës është thuajse e pashtershme dhe këtë gjë e tregon jo vetëm në daljet publike, por edhe në familje. Nëna e 2 vajzave, Grace dhe Abigail,...

JA SI TË ZBARDHNI LËKURËN NË KUSHTE SHTËPIE ME RECETËN BIO…

Është kthyer pothuajse në një mani për adoleshentet dhe femrat në ditët e sotme ngjyra më e bardhë e lëkurës. Në mesin e këtyre njerëzve disa përjetojnë ngjyrë të...

Harrojeni palestrën, boll harxhuat lekë! Zhdukni kilet nga Barku, Vithet dhe Kofshët…dhe tregojani edhe...

Bëhet fjalë për pijen që si përbërës ka: kastravec, selino dhe ananas. Konsumimi i saj do t’ju mundësojë eliminimin e dhjamit nga zona e barkut, vitheve dhe kofshëve! Çfarë ju nevojitet: Kastravec...

Ja arsyet pse burrat braktisin gratë

Çiftet jo gjithmonë janë të lumtur në jetën e tyre dashurore. Ndodh që të gjithë të kemi një mikeshë e cila është inteligjente, tërheqëse dhe e arsimuar, por që gjithmonë...

Limon dhe sodë buke, kombinimi i mrekullueshëm. 1000 herë më i fuqishëm se kimioterapia

Soda e bukës dhe një copë limoni të hedhur në një gotë uji mund të përdoret të bëjnë mrekulli për shëndetin tuaj. Kjo metodë është një nga më të...

Kur më tregoi se jetonte këtu me fëmijën e saj, mu desh të shihja...

Mania e shtepive te vogla dëshmon se njerëzit mund të jetojnë te lumtur në hapësira të vogla dhe ti kenë të gjitha pajisjet që u nevojiten. Kjo grua me...

E rrallë në Librazhd/ Gjendet një buf, befasohen nga ajo që shohin pranë tij

Shqipërisë nuk i kanë munguar asnjëherë resurset e shumta natyrore. Peizazhet e mrekullueshme dhe bota bimore kanë bërë që në shumicën e rasteve në të, të gjejnë strehë kafshë e...

Alarmi i mjekëve: Ndaloni së përdoruri këtë produkt para se të jetë shumë vonë

Naftalina është një përbërës i rrezikshëm, në formën e një substance të bardhë që ka aromë shumë të fortë. Disa prej nesh e njohin naftalinën që përdoret kundra molave...

Stay connected

958AbonentëAbonohu

Nga Redi SHEHU: Mitrovica vs. Presheva

Jo larg por dhjetë vjet më parë, në një ditë të ftohtë dimri, mijëra vetë mbushnin sheshet e Prishtinës dhe të gjitha qyteteve...

Nga Fabian ZHILLA: Lex Teknologjia

Marrëdhëniet midis teknologjisë dhe shtetit ligjor janë tashmë pjesë e një debati të hapur edhe në fushën e jurisprudencës. Teknologjia po krijon hapësira...

Nga Armend MUJA: Kosova, sfidat e shtetit Ahtisarian dhe skenarët e finales së dialogut

1.Rikoleksion i narrativës së shtet-krijimit – Kanë kaluar pothuajse 20 vite pas luftës dhe intervenimit ndërkombëtar dhe Kosova është ende duke dialoguar. Dialogu...

Nga Fidan MUSTAFA: Tullumbacet e Presidentit

Kohëve të fundit, konferencat bombastike në media nga negociatori i kontestuar gjerësisht nga spektri kosovar, janë shndërruar në tullumbace të shpeshta, si një...

Nga Mentor TAHIRI: “Lojërat” rreth çështjes së kufijve, ide për shuarjen e Shtetit të...

1.Me deklarata konfuze dhe të paqarta të cilat po lansohen në opinion, aktualisht po bëhet një lloj testimi i opinionit, si dhe...

TE FUNDIT

Fier, gruaja kërcënon se do të hidhet nga kati i 5 i godinës së...

FIER- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme rreth orës 23:00 në qytetin e Fierit ku shtetësja Lindita Maloku, 47 vjeçe kërcënon...

Pamje që tregojnë tmerrin e shembjes së urës në Genoa (FOTO)

Në Genoa të Italisë dje është shembur një urë ku humbën jetën 35 persona dhe dhjetëra tjerë u lënduan. Kryeministri italian Giuseppe Conte, e ka...

Shpërthen me tritol parukeria në Vlorë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme rreth orës 16:30 në Vlorë, një sasi tritoli ka shpërthyer pranë një parukierie në lagjen...

Njihuni me katër gjallesat më helmuese në botë (video)

Science Insider ka lëshuar ​​një video ku paraqet katër prej kafshëve më helmuese në botë dhe ku që të katra gjenden në Australi....

E zuri ura e Xhenovas poshtë, ndërron jetë 22-vjeçari shqiptar

Mes 35 viktimave të Xhenovas të konfirmuara deri tani është edhe një shqiptar. Vikitma është Marjus Djerri nga Shijaku dhe lajmi është konfirmuar nga familjarët...
error: Mos kopjo, por shperndaje ;)