Loading...

MISTERE

E vërteta e celularit 800 vjeçar që u gjet në Austri, ja si mashtrojnë teoricienët e alienve

Fotografia e një celulari që cilësohet të jetë 800 vjeçar ishte bërë hit në internet prej kur ishte “zbuluar nga arkeologët” në Austri. Storje të ndryshme pushtuan internetin me spekulime se celulari mund të jetë dëshmi e “udhëtimit në kohë”. Por, Express.co.uk thotë se e ka përgjigjen prej nga doli …

Read More »

Në Gradec të Gostivarit fshihet një e vërtetë shqiptare!

Ka shumë lokalitete në regjionin e gjerë të Gostivarit, që ende vazhdojnë të qëndrojnë të paprekura nga dora hulumtuese, edhe pse mendohet që të njëjtat të ngërthejnë në vete fakte të rëndësishme që do ta pasurojnë historinë e popullatë shqiptare, shkruan gazeta KOHA. Një prej shumë lokaliteteve për të cilat …

Read More »

Zbulohet megaskandali i Soros, si vodhi dokumente për të shantazhuar Gjykatën e Lartë në SHBA

Disa dokumente të publikuara nga agjencia ‘DC Leaks’ e ngjashme me ‘Wikileaks’ ka publikuar skandalin rreth milionerit George Soros dhe ndikimin e tij për të korruptuar Evropën, SHBA-në, madje dhe Gjykatën e Lartë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. “DC Leaks” ka publikuar 2.500 dokumente të rrjedhura nga serverat e …

Read More »

Zbulohet dosja sekrete/ Trump i survejuar që në vitin 1989, ka qenë gjithmonë i sigurt për fitoren Presidenciale

Mbërritja e Donald Trump në zyrën ovale, nuk ka qenë një rastësi. Ajo që do të ndodhë në datën 20 Janar, ceremonia e inaugurimit të tij si president i 45-të i ShBA duket se është planifikuar prej miliarderit kontrovers, shumë dekada më parë. Fakte të reja janë zbuluar, për synimet …

Read More »

Zhduket ish-spiuni britanik që përgatiti dosjen e aferës seksuale të Donald Trump

Kristofer Stili, 52 vjeç është ish-spiuni britanik i cili ka përgatitur dosjen e aferës seksuale të Donald Trump, për të cilën thuhej nga CNN se po shantazhohej nga Rusia. Kështu, media britanike “Daily Mail” shkruan sot se Stili ka lënë vilën e tij 1.5 mln paundëshe në Britani dhe është …

Read More »

I tërë fshati u zhduk pa gjurmë dhe askush nuk e ka një shpjegim (Foto)

Edhe pse duket si një vend nga një përrallë, ka një anë tjetër të medaljes – një sekret të errët që askush nuk mund t’a deshifrojë. Irlanda është një vend i peisazheve të bukura, ndërsa Keem Bay në bregun e ishullit Achill është vetëm një shembull i këtyre bukurive natyrore. …

Read More »

‘Pallati Mbretëror është i pushtuar nga fantazmat! Shokon Mbretëresha e Suedisë

Mbretëresha e Suedisë, ka deklaruar se beson se pallati mbretëror është pushtuar nga shpirtrat, shkruan “BBC”, mëngjesin e sotëm. Gjatë një dokumentar të transmetuar në televizionin publik suedez të enjten, Mbretëreshë Sivia tha se e ndan Pallatin Mbretëror suedez “Drottningholm Palace” me miqtë dhe fantazmat e shekullit të 17-të. “Është …

Read More »

Shokon zyrtari i CIA’s: Të gjitha sulmet terroriste në SHBA janë mashtrim, ose të detyruara nga FBI

Robert David Steele është një oficer amerikan i zbulimit të Forcave të Armatosura të Shteteve të Bashkuara, i cili në “Trupat e Marinës” ka punuar për 20 vjet si një ish-agjent i CIA-s. Ai këtë herë ka goditur rëndë me deklaratën rreth luftës kundër terrorizmit. Ka shokuar kur ka thënë …

Read More »

Momenti i tmerrshëm kur gruaja goditet nga rrufeja

Pamjet e tmerrshme tregojnë momentin kur një grua e re goditet nga një rrufe. Ngjarja është regjistruar në një plazh në Brazil të dielën pasdite. Videoja tregon se si 25 vjeçarja e quajtur Taline Campos rrëzohet përtokë në një zonë në Sao Paulo, teksa ajo ecte në plazh. Plazhistët e …

Read More »

Qyteti i humbur egjiptian zbulohet pas 7000 vjetësh

Arkeologët kanë zbuluar kasollet, mjetet dhe 15 varre të mëdha që datojnë nga periudha e parë e dinastisë në provincën Sohag Arkeologët kanë zbuluar një qytet të lashtë egjiptian dhe varrezat që datojnë rreth 5300 para Epokë së Re, tha ministria e antikave të mërkurën. Qyteti dhe varrezat – ka …

Read More »
error: Mos kopjo, por shperndaje ;)