Loading...
Home / Shkencë dhe Jetë / TEORI KONSPIRATIVE

TEORI KONSPIRATIVE

SHBA kanë lëshuar 26,171 bomba në 7 vendet me shumicë muslimane në vitin 2016

Viti i kaluar  derisa kryetari  Obama ishte në detyrë u shënua si viti me  bombardimet më të rënda në Lindjen e Mesme dhe Azinë Jugore. Viti i fundit i presidencës së Lauratit të Çmimit Nobel të Paqes, Barack Obama u shënua nga bombardimet e rënda në të gjithë Lindjen e …

Read More »

FETO largon Elvis Naçin nga KMSH?

Nga burime të sigurta të Komuniteti Mysliman të Shqipërisë, tregojnë për largimin e imamit të mirënjohur mbarë shqiptar Elvis Naci nga posti i anëtarit të kryesisë të KMSH-së dhe nga sektori i thirrjes Islame. Tani më imami Naçi është vetëm një imam i thjeshtë në xhaminë Tabakëve, pa asnjë pozitë …

Read More »

Gjendet i vdekur ish-redaktori që ekspozoi CIA-n

Dr.Udo Ulfkotte, ish-redaktor i një gazete gjermane, libri bestseller i së cilit ekspozoi që CIA kontrollon mediat gjermane, është gjetur i vdekur. Ulfkotte ka qenë redaktor në Frankfurter Allgemeine Zeitung, një nga gazetat më të mëdha në Gjermani, në kohën që botoi librin bestseller që i kushtoi punën e tij, …

Read More »

BBC-ja manipulon: “Avioni i Linjave Ajrore Turke rrëzohet mbi shtëpitë në Kirgizi”

Një fushatë ndërkombëtare manipulimi ka nisur nga BBC-ja në lidhje me avionin e mallrave, i cili ka rënë mbi një zonë të banuar pranë kryeqytetit Bishkek të Kirgizisë, duke e paraqitur sikur të ishte rrëzuar një avion i Linjave Ajrore Turke (THY)… Një fushatë ndërkombëtare manipulimi ka nisur në lidhje …

Read More »

E vërteta e celularit 800 vjeçar që u gjet në Austri, ja si mashtrojnë teoricienët e alienve

Fotografia e një celulari që cilësohet të jetë 800 vjeçar ishte bërë hit në internet prej kur ishte “zbuluar nga arkeologët” në Austri. Storje të ndryshme pushtuan internetin me spekulime se celulari mund të jetë dëshmi e “udhëtimit në kohë”. Por, Express.co.uk thotë se e ka përgjigjen prej nga doli …

Read More »

VRASJET DHE KAOSI NË ADMINISTRATËN OBAMA

VEDAT XHYMSHITI Duke i hedhur një sy në trashëgiminë që po e lë pas Presidenti Barack Obama, Micah Zenko nga Këshilli për marëdhënie të Jashtme ka shtuar të dhënat e departamentit të mbrojtjes nga sulmet ajrore dhe bëri një zbulim befasues: vetëm në vitin 2016, administrata Obama ka hedhur të …

Read More »

Trump aventura seksuale në Rusi? Agjentët sekretë: Mashtrim total!

Presidenti i zgjedhur Donald Trump ka thënë se agjentë të brendshëm të inteligjencës amerikane kanë konfirmuar se dosja e shumë-përfolur , që pretendon se Moska zotëron materiale komprometuese mbi të, ishte një vepër e falsifikuar. “Të brendshmit e inteligjencës tani pretendojnë dosja është” një mashtrim total! ” ka shkruar në …

Read More »

‘WikiLeaks’: Ja republikanët që ‘prenë në besë’ Donald Trump dhe bashkëpunuan me Clinton

Informacione e reja që vijnë nga WikiLekas që  trondiin Republikanët. Në një Email dërguar nga John Podesta për Huma Abedin (ndihmësja më e afërt e Hillary Clinton) , i shpërndarë nga ëebsite ivenstigativ, tregon se disa republikanë  ishin në listën e pagesave nga Hillary Clinton. Email-i i nisur në korrik …

Read More »

Fotografuan bazën e Pashalimanit, kush e dha urdhrin nga Ministria e Mbrojtjes për lirimin e 3 agjentëve rusë?

Tre agjente të FSB-së Ruse të maskuar si gazetarë pasi që kanë fotografuar e incizuar bazën e Ushtrisë Shqiptare të ‘Pashalimanit’ në Vlorë, janë ndaluar dhe liruar menjëherë nga zyrtarë të policisë dhe ushtrisë së Shqiptare, kanë njoftuar burime të gazetës infojeta Ndalimi i tre agjentëve ruse në mesin e …

Read More »

Mbërritja në Bagdad e Jëlldërëmit a i hap rrugën përfshirjes së Turqisë në aksin siriano-iranian?

A po bëhet e pashmangshme mbyllja e bazës Inxhirlik ndaj aviacionit amerikan nga ana e Turqisë? A është e mjaftueshme që zëdhënësi i saj të pranojë gabimin e politikave në Siri që nga dita e parë? Abdul Bari Atuan Të shtunën, kryeministri turk z. Binali Jëlldërëm mbërriti në Bagdad në …

Read More »
error: Mos kopjo, por shperndaje ;)