Telefoni i parë është Nokia 6, i cili ka këto specifika:

Ekrani: 5.5″ IPS LCD, 1080p, 2.5D Gorilla Glass, 450nits

Procesori: Snapdragon 430, octa-core Cortex-A53 at 1.4GHz, Adreno 505

Memoria: 3GB RAM, 32GB; microSD; modeli Arte Black model me 4GB/64GB

Sistemi operativ: Android 7.1 Nougat

Kamera: 16MP (f/2.0, 1.0µm), blic të dyfishtë LED

Video: 1080p

Selfie: 8MP (f/2.0, 1.12µm), 84° FoV

Bateria 3,000mAh

Çmimi: 230 euro, Arte Black kushton 300 euro

Nokia 5

Ekrani: 5.2″ IPS LCD, 720p, 2.5D Gorilla Glass, 500nits; polarization filte

Procesori: Snapdragon 430, octa-core Cortex-A53 at 1.4GHz, Adreno 505

Memoria: 2GB RAM, 16GB memorie; microSD

Sistemi operativ: Android 7.1 Nougat

Kamera: 13MP (f/2.0, 1.12µm),blic të dyfishtë LED

Video: 1080p

Selfie: 8MP (f/2.0, 1.12µm), 84° FoV

Bateria: 3000 mAh

Çmimi: 190 euro

Nokia 3

Ekrani: 5.0″ IPS LCD, 720p, 2.5D Gorilla Glass, 450nits; polarization filter

Procesori: MediaTek MT 6737, quad-core Cortex-A53 at 1.3GHz

Memoria: 2GB RAM, 16GB; microSD

Sistemi operativ: Android 7.1 Nougat

Kamera: 8MP (f/2.0, 1.12µm), vetëm një blic LED

Video: 1080p

Selfie: 8MP (f/2.0, 1.12µm), 84° FoV

Bateria: 2,650mAh

Çmimi: 140 euro

Nokia 3310

Ekrani: 2.4-ich 240 x 320 pixel LCD

Memoria: 16 megabajt dhe microSD.

Sistemi Operativ: Nokia Series 30+

Kamera: 2MP, vetëm një blic LED

Bateria: 1,200mAh

Çmimi: 49 euro

5 COMMENTS