Një foto në internet ka bërë që mijëra përdorues të “kruajnë kokën”, pavarësisht se e kanë parë me vëmendje. Fotoja është shkrepur në xhungël dhe tregon një duzinë ushtarësh të elitës së ushtrisë britanike. Fotografia është shkrepur në një pyll në Brunei.

Ushtarët po kryejnë manovra speciale në xhungël gjatë një regjistrim special trajnimi.

Edhe pse në foton e dytë, 12 “kokat” e ushtarëve janë të rrethuara, sërish është e vështirë të dallohen, ndërsa pamja e qartë dallohet vetëm në video.

“Inteligjenca e mbledhur nga ky art kompleks, vdekjeprurës do të përcaktojë suksesin e ushtrisë britanike në betejë. Kalorësia aftësitë jetike në xhunglën e  Brunei, që mund të shpëtojë jetën në operacionet e ardhshme”, tha një toger i stërvitjes.

2 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] There you will find 47245 additional Information on that Topic: epavarura.com/kjo-foto-beri-qe-mijera-njerez-te-kruajne-koken-jane-12-krijesa/ […]

Comments are closed.