Një 6 – vjeçar nga Brooklyn pësoi djegie në duar pasi Samsung Galaxy Note 7 i shpërtheu në dorë.

Sipas New York Post, i mituri mësohet se po shihte video në telefon, kur paisja i shpërtheu papritur. Familja njoftoi menjeherë ambulancën dhe ai u dërgua me urgjencë drejt spitalit me djegie në trup.

Vetë Samsung e pranoi incidentin dhe tha se kishte kontaktuar me familjen e djalit. Vetëm pak ditë pas prezantimit të paisjes më të re, Galaxy Note 7, Samsung nisi tërheqjen nga tregu të saj, pasi u raportuan të paktën 35 raste të nxehjes së baterisë dhe shpërthim të paisjes.

Deri më tani, numri dyshohet të ketë shkuar në 70.

Më herët gjatë javës Administrata e Aviacionit kërkoi nga pasagjerët që të mos e ndezin Galaxy Note 7 apo ta vendosin në karikimi në avion.

10 COMMENTS

 1. … [Trackback]

  […] Here you can find 66866 more Information to that Topic: epavarura.com/kujdes-prinder-femijet-tuaj-samsung-galaxy-note-7-kthehet-ne-rrezik/ […]

 2. … [Trackback]

  […] There you will find 91598 additional Info to that Topic: epavarura.com/kujdes-prinder-femijet-tuaj-samsung-galaxy-note-7-kthehet-ne-rrezik/ […]

 3. … [Trackback]

  […] Information to that Topic: epavarura.com/kujdes-prinder-femijet-tuaj-samsung-galaxy-note-7-kthehet-ne-rrezik/ […]

 4. … [Trackback]

  […] Read More on on that Topic: epavarura.com/kujdes-prinder-femijet-tuaj-samsung-galaxy-note-7-kthehet-ne-rrezik/ […]

Comments are closed.