Gatime LIFESTYLE Shëndeti

Kurrë nuk do ta mendoja se mund të humbja 20 kg! Ja si arrita me limona

A keni dëgjuar se çfarë mund të bëjë limoni i zier për shëndetin tuaj dhe më e rëndësishmja për peshën tuaj? Me rëndësi të dini është se këtë pije duhet ta pini me stomakun bosh. Ajo eliminon bakteret, detoksifikon trupin dhe na jep energji që favorizon ditën tonë.
Çfarë na nevojitet:
Xhenxhefil natyral (1 kg)
Lemona (5 kokrra)
Hudhër (4-5 kokrra)
Ujë mineral (2 litra)
Përgatitja dhe përdorimi:
Pritini limonit ne gjysëm pa lëkurën.MerRni gjithë lëngun,por mos i hidhni! Thelpinjte e hudhrave vendosni në një blender së bashku me gjysmen e lëngut te limonit. Pas kësaj, pastroni dhe xhenxherin, duke e shtuar atë në blender. Perzijini këto përbërës pa ujë deri sa të merrni një përzierje homogjene.
Pastaj, vendosni ujin në një tenxhere dhe lëreni të valojë së bashku me limonat që nuk e hodhet. Kur uji të arrijë pikën e vlimit, shtoni përzierjen dhe lëreni të valojë për disa minuta. Së fundi, hiqni limonat dhe lereni te ftohet. Ruajeni në një enë me kapak.
Shperndaje lajmin Kurrë nuk do ta mendoja se mund të humbja 20 kg! Ja si arrita me limona appeared first on Kosova Post.