Kurti takon përfaqësuesit e Luginës së Preshevës

0

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka pritur në takim të mërkurën përfaqësues të Luginës së Preshevës.

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pritur sot në një takim kryetarin e komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi,  kryetarin e PDSh-së, Ragmi Mustafa, zëvendës kryetarin e Këshillit Kombëtar, Enver Mehmeti, si dhe këshilltarin e kuvendit komunal në Preshevë nga radhët e PDSh-së, Shpat Aliu.
Kurti ka bërë të ditur se në takim është biseduar për problemet dhe shqetësimet e shqiptarëve në Preshevë, Medvegjë e Bujanoc, nga liritë dhe të drejtat themelore që cenohen nga shteti serb, deri te çështja e arsimit, shëndetësisë, papunësisë dhe e largimit të të rinjve nga vendi.
Kurti ka thënë se i ka falënderuar ata për vizitën si dhe ka shprehur gatishmërinë e qeverisë së re për t’i qëndruar afër Luginës.

Dje dhe sot, së bashku me deputetin Liburn Aliu, prita Kryetarin e Komunës së Bujanocit z. Shaip Kamberi, Kryetarin e…
Gepostet von Albin Kurti am Mittwoch, 4. Dezember 2019

Shperndaje lajmin Kurti takon përfaqësuesit e Luginës së Preshevës ne facebook, twiter, google+ etj.net.

Loading...