Mjekësia alternative shpesh rezulton të jetë shumë efektive për shërimin e sëmundjeve.

Ky lëng i panxharit përmban lëndë ushqyese të mëdha duke përfshirë antioksidantë dhe minerale si magnez, kalcium, hekur, kalium, natrium, zink dhe fosfor. Si dhe vitamina të grupeve C, B6, B2, B1 dhe acid folik. Përveçse është i pasur me lëndë ushqyese, veti kryesore e këtij lëngu është aftësia për të shkatërruar qelizat kanceroze shumë shpejt.

Në fakt, më shumë se 50,000 persona që vuajnë nga kanceri dhe sëmundje të tjera të pashërueshme, kanë përjetuar përfitimet e pabesueshme të këtij lëngu.

Nëse ju do të konsumoni në baza të rregullta, ju do të përmirësoni jo vetëm shëndetin tuaj, por edhe do të mohoj zhvillimin e qelizave malinje.

Përbërësit dhe përgatitja:

Panxhar (rreth 55 përqind)
Karrota (rreth 20 përqind)
Rrënjë Selino (rreth 20 përqind)
Rrepka (rreth 2 për qind)
Patate (rreth 3 për qind)

Thjesht, përzieni të gjithë përbërësit dhe bëni lëngun. Konsumoni lëngun dy herë në ditë.

Sigurisht, ju bëni mirë të konsultoheni me mjekun tuaj dhe të konsumoni në mënyrë të moderuar për të vërejtur ndryshimet.

5 COMMENTS

Comments are closed.