Lëngu i mentes, ideal për të pastruar mëlçinë. Mësoni si ta përgatisni

4
66

Ekspertët e shëndetësisë thonë se detoksifikimi i mëlçisë është shumë i rëndësishëm për shëndetin e saj dhe për shëndetin e përgjithshëm të trupit. Detoksifikimi i mëlçisë heq toksinat e rrezikshme që grumbullohen rreth saj, përmirëson absorbimin e proteinave etj. Nëse jeni të prekur nga viruset apo sëmundjet e mëlçisë dieta e pastër ushqimore dhe detoksifikimi është shumë i rëndësishëm.

Ja një recetë natyrale shumë efektive në detoksifimimin e mëlçisë:

Përbërësit: një grusht me gjethe mente, lëng limoni, lëng portokalli, 1 litër ujë i filtruar, mjaltë

Përgatitja: vloni ujin së bashku me gjethet e mentes për disa minuta. Lëreni të ftohet në temperaturën e ambientit dhe më pas shtojini përbërësit e tjerë. Lëngun e krijuar mund ta ruani në frigorifer.

Konsumoni një gotë lëng në mëngjes dhe një gotë në darkë. Lëngu i mentes përveç se do t’ju detoksifikojë mëlçinë do t’ju përmirësojë tretjen gjithashtu. /Burimi: Choose Healthy Life/

Let’s block ads! (Why?)

Google search engine

4 COMMENTS