Per te llogarituar numrin tuaj te fatit ,mblidheni te gjitha shifrat nga data e lindjes suaj dhe numerin perfundimetar,ndajeni ne nje numer njeshiferor P.sh.personi i lindur me 30 02 1980,numri i tij i fatit eshte keshtu:3+0+2+1+9+8+0=23, 2+3=5 pra numeri i tije i fatit eshte 5 dhe ne baze te numerit qe keni mund te shikon se cfare ju pret !

Tensione emocionale

Jane te numeruar konfliktet te cilat do te qojne deri ne prishjen e lidhjes.Nese keni qen te bindur se ne mardhenjen tuaj nuk shkon diqka partneri do te ju kumtoj diqka se nuk do te ju pelqej aspak. Mundoheni qe te gjitha ti pranoni sa me qete mos beni skena se keshtu edhe me shume do te rendoni situaten.Mendoni se kjo lidhje vertet te eshte pershtatur apo vete jeni mashtruar.Filloni te beni plane per te ardhmen.Keshille plus:riorganizojeni jeten.

2.Gëzojuni sfidave të reja

Nje oferte e re e punes do te jete terheqese edhe pse fitimi do te jet i pasigurte.Degjojeni zemren dhe shpirtin dhe vendoseni nese do ta pranoni oferten.Nese nuk ndiheni mire refuzojeni ,ndersa neje ju gezon lirishte pranojeni punen.Ne fillim do te ndiheni kenaqesin vetem per ate se do te beni diqka te re dhe ndryshe.Behuni te durushem dhe punoni me kujdes qe fitim adekuat do te arrij pas nje kohe te caktuar.Keshile plus:relaksohuni dhe gjeni kohe per reaksion.

Stuhi emocionesh

Kete muaj do te jeni shume te ndishem shpesh do te qani por mos i ndaleni lotet sepse ne kete menyre do te qliroheni me lehte nga tensioni.Eshte e mundeshme qe do te desheproheni me shoket keshtu qe beni kujdes se kujt i zini bese.Do te ishte ideale po qe se do te mundet qe te shkon ne nje udhetim te shkurter per te mbushur baterite.Nese nuk jeni te punesuar nga mesi i muajit do te merreni nje ofertye te mire biznesi.Keshile plus:beni kujdes ne ushqim .

4.Aventura e dashurisë

Nese nuk keni partner ju pret nje aventur e paharrueshme ne dashuri.Behuni te kujdesshen dhe eshte me se e mundur qe romanca te shendrrohet ne lidhje serioze.Ne pune u presim mosmarreveshje me shefin mos diskutoni me te sepse kjo do tee ju bie ne koke per ta larguar stresin e grumbulluar do te ishte ideale te shkoni ne nje udhetim te shkurter.Keshike plus:lexojeni nje liber te mire.

5.Grindje me koleg

Ju presin shume mosmarreveshje me koleget.Nje person do te ju shkaktoj shume problem keshtu qe do te mendoni per ndrrimin e vendit te punes.Mos u nguteni me vendim per te cilin me von do te pendoheni.Eshte e mundur edhe grindja me partnerin qka mund te komplikoj ehde lidhjen tuaj.Beni kujdes ne trafik.Keshille plusilni jashte shtepis dhe kenaquni me shoqeri te mire.

6.Përkushtojuni vetes

Mundohuni qe ne kete muaj te gjeni kohe veq per veten eshte e nevojshm qe ne kete kohe te pastroni mendimet dhe te merreni vendime perfundimtare lidhja ne te cilen jeni tashme nje kohe te gjate te paknaqur munde te ju rraskapite.Duhet te vendoseni nese duhet te niseni ne shtigjet te gjata te jetes apo te vazhdoni te silleni ne rreth.Vendimi duhet te jete ne perputhje me deshirat e tuaja.Vetem ne kete menyre nuk do te gaboni.Keshille plus:merruni me sport.

7.Problem në punë

Do te jeni me te tendosur sesa rendom gje qe do te pasqyroje negativisht ne shendet tuaj mos injoroni problemet shendetsore shkon te mjeku.Para do te keni me bollak por mos i shpenzoni vend e pa vend.Mundoheni qe te kureseni meq qyshe ne muajin e ardheshem do te keni shpenzime shtes.Ne pune do te keni probleme me kolege xheloze prandaj kujdes kuj te ja hapni zemren.Keshille plus:Vizitojeni ekspertin e kozmetikes.

 8.Konflikte në familje

Do te keni probleme me nje pjestare te familjese me te moshuar.Ajo do te mundohet qe te ju prishe me pjesen tjeter te familjes por mos u mereziteni por qe ne fund ju do te dilni fitues.Nese keni parashikura te merreni kredi pritni edhe disa muaj ngase atehere kushedi jane me te volitshem.Nuk do te keni shume problem shendetesore mirepo ishte mire te shkon te stomatologu.Keshille plusegjojeni zemren tuaj,meqe pergjigjjen me te mire do ta merrni nga ajo.

9.Mos u grindni

Ket muaj mos beni plane lereni jeten qe te rrjedhe normalisht ne menyre qe te ballafaqoheni me lehte te gjitha pengesat ne te cilat do te haseni.Situata familjare nuk do te jete e mire mundoheni qe ti zgjidheni problemet me bised konstruktive,e jo me grindje.Nese pini duhan eshte momenti i fundit qe ta largoni kete shprehi te keqe.Keshille plus:Merruni me joge,meqe do t’ju beje mire.

Let’s block ads! (Why?)

4 COMMENTS