Sportistet Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova kanë nënshkruar një kontratë 4 vjeçare me klubin e Xhudos të Galatasaray-it, raporton Anadolu Agency (AA).

Në një njoftim në ueb-faqen zyrtare të Galatasaray-it thuhet se ky klub ka arritur në një marrëveshje me Majlinda Kelmendi e cila është kampione bote në xhudo për moshat 52 kilogram dhe Nora Gjakova e cila është në vendin e 18 në botë në kategorinë 57 kilogram.

”I urojmë suksese xhudisteve tona Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova nën ombrellën e Galatasaray-it” thuhet më tej në njoftimin e publikuar në ueb-faqen e klubit të Galatasaray-it.

11 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] Read More to that Topic: epavarura.com/majlinda-kelmendi-dhe-nora-gjakova-kontrate-klubin-e-xhudos-te-galatasaray/ […]

Comments are closed.