Nën një ceremoni madhështore dhe nën masa të rrepta sigurie, Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan, ka martuar vajzën e tij të madhe.

Në ceremoninë madhështore që u mbajt mbrëmjen e së premtes, ishin dhe personalitete të larta të politikës në rajon, mes tyre kryeministri Edi Rama.

Dasma filloj me recitimin e Kuranit, dhe sipas mediave turke në ceremoni ishin të ftuar rreth 6000 pjesëmarrës.

Fakt interesant nga dasma ishte se në cilësinë e dëshmitares së nuses ishte kryeministri i dorëhequr Turk Ahmet Davatoglu.

2 COMMENTS

Comments are closed.