Sfida ndaj Shqipërisë është cilësuar si ndeshja për jetë a vdekje në kampin dhe në mediat rumune.

Këto të fundit, në lajmet që publikojnë, japin kombinime rezultatesh dhe mundësitë e ndryshme me të cilat kombëtarja e tyre siguronin qëndrimin në Francë, transmeton Top Channel.

Sipas mediave rumune, avantazhi më i madh i kombëtares së tyre në këtë përballje është forma e Shqipërisë. E përditshmja sportive GSP, ka theksuar 2 detaje ku Rumania është më e avantazhuar se kundërshtari i të dielës.

Sipas saj, lojtarët e De Biasit kanë zhvilluar 2 lojëra shumë të mira, por në sfidën e fundit ndaj Francës ata kanë humbur shumë energji. Pika tjetër, që sipas GSP është në favorin e Rumanisë, është fakti se pjesa më e madhe e futbollistëve shqiptarë nuk janë mësuar të luajnë ndeshje zyrtare çdo katër ditë.

Ndërkohë mediat rumune kanë shkruar këtë të shtunë se rezultati i sfidës me Shqipërinë do të përcaktojë dhe të ardhmen e trajneri Iordanesku.

Humbja ndaj kuqezinjve do ta vuloste largimin e tij nga stoli i përfaqësues dhe do të bënte të ligjshme bisedimet e drejtuesve të federatës me trajnerë të tjerë, diçka që ka filluar që pas humbjes me Francën.

5 COMMENTS

  1. … [Trackback]

    […] There you will find 1155 additional Information to that Topic: epavarura.com/mediat-rumune-ja-pse-te-fitojme-ndaj-shqiperise/ […]

  2. … [Trackback]

    […] Here you can find 89849 additional Info on that Topic: epavarura.com/mediat-rumune-ja-pse-te-fitojme-ndaj-shqiperise/ […]

Comments are closed.